Accept, Life Of Agony, Ithaca i Sanguisugabogg wystąpią na Mystic Festival

Dzisiaj poznaliśmy cztery kolejne zespoły jakie wystąpią podczas Mystic Festival 2024. Są nimi Accept, Life Of Agony, Ithaca, oraz Sanguisugabogg.

Organizatorzy Mystic Festival pomału odsłaniają kolejne karty. Dzisiaj poznaliśmy kolejne zespoły jakie wystąpią w czerwcu 2024 na terenie Stoczni Gdańskiej. Kto to taki? Zobaczcie…

Accept

Na tym koncercie wasze metalowe serce na pewno zabije szybciej. Accept to legenda europejskiej sceny, która nie tylko jest „zbyt wredna, by umrzeć” („Too Mean To Die” to tytuł ich najnowszego albumu studyjnego, z 2021 r.), ale od kilkunastu lat cieszy się drugą młodością, nagrywając materiały dorównujące ich klasykom. Drużyna dowodzona przez Wolfa Hoffmanna jest również w fantastycznej formie koncertowej, o czym doskonale wiecie, bo kiedy przyjeżdżają, trudno się wcisnąć do klubu. Tym razem miejsca pod sceną nie zabraknie.

Life Of Agony

Zespół, który wyrósł z nowojorskiej sceny hardcore’owej przełomu lat 80. i 90., jednak od zawsze kroczył własną ścieżką. Na kultowych już płytach „River Runs Red” i „Ugly” wybrzmiewał i metalowy ciężar, i hardcore’owa bezpośredniość, i emocjonalność grunge’u. Były też przejmujące teksty o samotności, wyobcowaniu, odrzuceniu, w niepowtarzalnych interpretacjach Miny Caputo. Po latach turbulencji i dwóch dłuższych przerwach Life Of Agony powrócili na dobre w połowie ubiegłej dekady, bo przecież: „It’s these words and music / That keeps me living, keeps me breathing…”.

Ithaca

Londyńskie metalcore’owe tornado z charyzmatyczną Djamilą Boden Azzouz na froncie to cios (za ciosem) wymierzony w seksizm, rasizm i bigoterię. To oczyszczenie poprzez gniew. To również i przede wszystkim fantastyczna muzyka. Drugi album grupy, czyli „They Fear Us”, trafił na podium podsumowań płytowych roku zarówno „Kerranga!”, jak i „Metal Hammera” – kiedy są tak zgodni, to znaczy, że sprawa jest poważna.

Sanguisugabogg

„Dead As Shit” – to tytuł jednego z przebojów Sanguisugabogg i zarazem całkiem udana definicja ich stylu. To ciężkie, martwe, bezkompromisowe gówno, tylko dla prawdziwych maniaków najplugawszego death metalu. Jeśli ktoś lubi brodzić po kolana we flakach, kościach i płynach ustrojowych, ten odnajdzie radość z obcowania z tegorocznym albumem kwartetu z Ohio, zatytułowanym adekwatnie „Homicidal Ecstasy” i zapewne da się sponiewierać koncertowi. Co wrażliwszym melomanom odradzamy.

Mystic Festival 2024 już w czerwcu 2024

Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca. W programie m.in. Accept, Satyricon, Thy Art Is Murder, Life Of Agony, Lord Of The Lost, Ithaka, Asphyx, Orange Goblin i Sanguisugabogg. Więcej informacji i bilety: https://www.mysticfestival.pl/.

Obecnie w sprzedaży:

  • Karnety czterodniowe Early Bird, w cenie 749 złotych.
  • Karnety czterodniowe VIP, w cenie 1299 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu https://www.ebilet.pl/ – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *