ACCEPT wznawia pracę nad kolejnym albumem studyjnym: „Większość tekstów jest już napisana”

Niemiecko-amerykańskie legendy heavy metalu ACCEPT wracają do studia w Nashville w stanie Tennessee, gdzie pracują nad kolejnym albumem.

Zespół udostępnił zdjęcie gitarzysty Wolfa Hoffmanna w studiu i załączył następującą wiadomość: „Wróciliśmy do naszego stałego studia i znowu jest tydzień Marka, Wolfa i Uwe! Więcej oszałamiających metalowych wokali (większość tekstów jest już napisana) i gitar rytmicznych jest w trakcie nagrywania! Więcej materiałów wkrótce… Do zobaczenia na naszych koncertach we wrześniu i grudniu! Będzie to ostatnia promocja albumu 'Too Mean To Die’, więc nie przegapcie! Bilety już dostępne!”

W czerwcu ubiegłego roku basista ACCEPT, Martin Motnik, napisał w mediach społecznościowych, że on i jego koledzy z zespołu „nagrywali wersje demo” „solidnego tuzina piosenek” z długoletnim producentem ACCEPT, Andym Sneapem, na kolejny album grupy. Dodał: „Piosenki są już niesamowite i zapowiadają się na kolejny zabójczy album!”

Na początku tego miesiąca, w rozmowie z Cassiusem Morrisem, Hoffmann mówił o postępach sesji pisania piosenek do następcy albumu „Too Mean To Die” z 2021 roku. Powiedział: „Właściwie siedzę tu codziennie i pracuję nad piosenkami, wierzcie lub nie. I właśnie rozmawiałem z Markiem Tornillo, naszym wokalistą. Przyjedzie w tym miesiącu do Nashville na intensywne demo nowych piosenek. Więc wszystko jest w toku. Mam kilka piosenek – powiedziałbym, że około trochę więcej niż połowa jest napisana.” „

Zapytany, gdzie ACCEPT planuje nagrać następny album, Wolf powiedział: „Cóż, mamy to miejsce w Nashville, w którym nagraliśmy pięć ostatnich albumów a miksowanie odbywa się w Anglii. W dzisiejszych czasach, dzięki technologii, tak naprawdę nie musimy być razem w tym samym miejscu przez cztery tygodnie, robimy to tutaj i tam i wszędzie. Ale nadal ważne jest, aby wiedzieć, że robimy to w pewnym sensie razem; nie tylko udostępniamy pliki przez Internet. Ponieważ to nigdy nie działało w naszym przypadku. Więc to na pewno sprawa grupowa, ale nie jest tak, że wszyscy są tam przez cały czas razem.”

W lutym 2022 roku ogłoszono, że ACCEPT podpisało ogólnoświatową umowę z Napalm Records.

„Too Mean To Die” ukazało się w styczniu 2021 roku nakładem Nuclear Blast. LP był pierwszym albumem grupy bez basisty Petera Baltesa, który opuścił ACCEPT w listopadzie 2018 roku. Od tego czasu został zastąpiony przez Martina Motnika, a skła został również poszerzony o trzeciego gitarzystę, Philipa Shouse’a, który pierwotnie zastąpił Uwe Lulisa podczas trasy koncertowej „Symphonic Terror” w 2019 roku, zanim został poproszony o dołączenie do zespołu na stałe.

„Too Mean To Die” zostało nagrane w Nashville ze Sneapem (JUDAS PRIEST, MEGADETH), który od 2010 roku odpowiada za studyjne brzmienie ACCEPT. Tornillo dołączył do ACCEPT w 2009 roku jako następca oryginalnego wokalisty zespołu, Udo Dirkscheidera. Można go usłyszeć na ostatnich pięciu albumach studyjnych ACCEPT: „Blood Of The Nations” (2010), „Stalingrad” (2012), „Blind Rage” (2014), „The Rise Of Chaos” (2017) i „Too Mean To Die”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *