AFTERMATH TOUR – BANISHER i TRUISM na wspólnej trasie po Polsce na przełomie kwietnia i maja!

Banisher, na czele z Hubertem “Hubem” Więckiem (DIETH, ex-Decapitated) oraz Truism, dowodzony przez Łukasza “Dzvona” Cyndzera (Acid Drinkers), wyruszają na wspólną trasę po Polsce na przełomie kwietnia i maja.

Niegdyś skrzydłowi Acid Drinkers, dziś znów razem na jednej scenie w trasie po Polsce. Trasa AFTERMATH TOUR rozpocznie się 30 kwietnia we Wrocławiu.

BANISHER (modern death metal, Rzeszów)

Banisher został założony w Rzeszowie w 2005 roku przez Huberta Więcka (DIETH, Acid Drinkers (live), ex-Decapitated). Ich wszechstronną muzykę można określić jako nowoczesny death metal, muzycznie dojrzały i zaawansowany technicznie, a jednocześnie z porywającymi i chwytliwymi riffami, intensywną perkusją i agresywnym, wściekłym wokalem. Inspirowane snami i koszmarami, skłaniające do refleksji teksty odzwierciedlają różnorodne emocje i tworzą oniryczną atmosferę, pełną konsternacji, przerażenia, rozpaczy i złości.
Obecny potężny skład obejmuje członków i byłych członków takich zespołów jak Decapitated, DIETH, Fleshgod Apocalypse, Belphegor, Vital Remains i Hate.
Ich ostatni album, „Degrees of Isolation” ukazał się nakładem Selfmadegod Records w 2020 roku. Obecnie zespół promuje dwa nowe single wydane w 2023 roku, jednocześnie pracując nad piątym albumem, który ukaże się w 2024 roku.

Hub:
“Jestem niesamowicie podekscytowany tą trasą. Po wszystkich pandemicznych zawirowaniach i moich zobowiązaniach w innych zespołach wreszcie wracam do grania ze swoim macierzystym bandem!
Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną setlistę: oprócz ostatnich singli z 2023 roku oraz najnowszego numeru, który wypuścimy wiosną, zagramy całą demówkę “Sorrow of Death” w nowych aranżach! Nie graliśmy tego materiału od 2006 roku, co na pewno będzie nie lada gratką dla starszych fanów. Jest to również nasza pierwsza solidna trasa po Polsce od 2016 roku, więc będzie to także coś “świeżego” w polskim kalendarium koncertowym.
Na trasie, oprócz lokalnych supportów (TBA), towarzyszyć nam będzie Truism. Jest to nowy band Dzvona z Acid Drinkers, z którymi miałem przyjemność zagrać kilka koncertów zastępując Popcorna na gitarze w 2019 i 2020 roku. Kto wie, może nawet w ramach niespodzianki odpalimy razem jakiś szlagier Kwasożłopów!”

TRUISM ( groove/progressive metal, Wrocław)

TRUISM wywodzący się z żywej sceny metalowej Wrocławia, ucieleśnia puls nowoczesnego groove metalu połączonego z elementami progresywnymi. Pod przewodnictwem Dzvona Cyndzera, znanego z Acid Drinkers, Truism prezentuje świeże, dynamiczne podejście do gatunku. Lider wspierany jest przez Macieja Morawskiego (Veal), Adama Hajdasza (Prawda) oraz Jeremiasza Bauma, znanego z polskich mistrzów djentu – The Materia. Obecny skład ma spore szanse tchnąć nowe życie w gatunek.

LUNACY (groove/prog death metal, Warszawa)

LUNACY – warszawski groove-prog-death, powstały z inicjatywy Leszka Gołunskiego (perkusja) i Piotra Dobrowolskiego (gitara). W 2020 zespół nagrał EP „Cold Reboot”, którą komentuje otaczającą rzeczywistość; postępującą izolację, digitalizację i zagubienie.
Rok 2023 to wydany przez Till We DIY Records debiutancki LP zatytułowany „Disconnection” a takze zorganizowana samodzielnie trasa z zaprzyjaźnionym Sun No More. Zespół ma w swoim dorobku koncerty m.in. z Trauma, Aterra, Symbolical, Chainsword, Sphere, Kontagion, Unborn Suffer oraz fińskim Agarwaen (to jiz rok 2024. Lunacy to obłęd zarówno tekstowo jak i muzycznie, łączenie różnych styli ekstremalnej muzyki z delikatnymi nutami funku lub jazzu.

AFTERMATH TOUR – BANISHER i TRUISM zawitają do 6 miast:

  • 30 IV 2024 – Wrocław Klub Łącznik
  • 01 V 2024 – Poznań Klub pod Minogą
  • 02 V 2024 – Toruń NRD Klub
  • 03 V 2024 – Łódź Wooltura
  • 04 V 2024 – Katowice Piąty Dom
  • 05 V 2024 – Kraków Klub Gwarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *