Agata Karczewska przedstawia nowy utwór

Agata Karczewska właśnie zaprezentowała nowy utwór. Rodeo to kolejny singiel, zapowiadający minialbum Agaty Karczewskiej, który pojawi się na rynku tej jesieni.

Po udanym debiucie z albumem I’m not Good at Having Fun (wyd. Asfalt 2019) i bezkompromisowym projekcie z Johnem Porterem, za który artyści otrzymali Fryderyka (On The Wrong Planet, wyd. Mystic 2023), Agata prezentuje drugi, po Dark Horse, singiel Rodeo.

Rodeo stanowi osobiste rozliczenie się z przeszłością i spojrzenie z dystansem na swoje życie i błędy, a jednocześnie refleksję nad sensem wszystkiego. Piosenka to naturalna kontynuacja historii zawartej w utworze Fool, pochodzącego z debiutanckiego albumu. Brzmi jak intymna spowiedź, którą spontanicznie wygłaszamy podczas imprezy w kierunku przypadkowej osoby siedzącej obok.

Poniżej prezentujemy okładkę singla:

Produkcją ponownie zajął się Marcin Bors, znany m.in. ze współpracy z Pogodno, Nosowską i Hey. Dzięki niemu, tak jak przy pierwszym albumie, oszczędne i surowe kompozycje Karczewskiej brzmią jak rodem z amerykańskiego Południa. Autorem okładki  do singla jest utalentowany Dawid Ryski.

Kim jest Agata Karczewska?

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka, tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej styl, określany muzycznym minimalizmem, opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha czy Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii. Charakterystyczny, silny wokal i nonszalancki sposób śpiewania w połączeniu ze szczerymi emocjonalnymi tekstami dają mieszankę rzadko spotykaną na polskim rynku muzycznym.

29 marca 2019 r., Agata opublikowała swój debiutancki album, „I’m Not Good at Having Fun”. W 2020 r. została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues. Otrzymała również Mateusza – specjalne wyróżnienie dla młodych artystów przyznawane przez radiową Trójkę. Uczestniczka projektu organizowanego przez Estradę Poznańską „Estrada w sieci: DUETY” w ramach, którego razem z Johnem Porterem, stworzyła utwór „No Way to Say Goodbye„. Kontynuacją ich współpracy był wydany w czerwcu 2023 r. album „On The Wrong Planet”, za który artyści otrzymali Fryderyka w 2024 r. W styczniu ukazał się pierwszy singiel zapowiadający minialbum Agaty, pt. „Dark Horse„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *