Alan White nie żyje. Perkusista grupy YES miał 72 lata

Zmarł Alan White. O śmierci legendarnego perkusisty poinformowała jego rodzina. Alan White przez 50 lat był perkusistą grupy YES.

Z głębokim smutkiem informujemy, że Alan White, ukochany perkusista i nasz przyjaciel od 50 lat, zmarł w wieku 72 lat po krótkiej chorobie. Wiadomość ta zszokowała i wprawiła w osłupienie całą rodzinę YES. Alan z niecierpliwością czekał na nadchodzącą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, aby uczcić 50. rocznicę występów z YES i kultowego album „Close To The Edge”, przy którym w lipcu 1972 roku Alan rozpoczął swoją przygodę z YES

– napisał zespół.

Niedawno wraz z kochającą żoną Gigi obchodzili 40. rocznicę ślubu. Alan odszedł w spokoju, w domu. Jest uważany za jednego z największych perkusistów rockowych wszech czasów

-czytamy we wpisie grupy YES.

Brytyjski „Guardian” podaje, że perkusista zmarł w swoim domu po krótkiej chorobie.

Zaplanowane na maj tego roku polskie koncerty YES zostały przeniesione na rok 2023. Na początku tego tygodnia Yes ogłosił, że White nie weźmie udziału w nadchodzącej trasie koncertowej „50th Anniversary Close To The Edge UK Tour” z powodu problemów zdrowotnych.

Alan White, perkusista brytyjski perkusista, grał w zespole Yes w latach 1972 – 2022. White współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Joe Cocker, Tony Levin, George Harrison, John Lennon, Billy Preston oraz Eric Clapton. Akompaniował także w „Imagine” Johna Lennona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *