Albo grubo, albo wcale. Lilla Veneda wypuściła singiel z nadchodzącego albumu

Lilla Veneda prezentuje nowy utwór z nadchodzącego studyjnego albumu. Nowy album ukaże się na początku 2024 roku.

Lilla Veneda to formacja, która powstała w 2019 roku we Wrocławiu z inicjatywy wokalisty Viriana. Zespół wziął nazwę od jednej z najsłynniejszych polskich tragedii romantycznych – Lilla Weneda napisanej przez Juliusza Słowackiego.

„Szukaliśmy nazwy, która będzie niepowtarzalna, ale jednocześnie adekwatna do muzycznej atmosfery. Lilla Weneda to mroczna tragedia osadzona w epoce pogańskiej (przedpolskiej). Przypomina najlepsze tragedie Williama Szekspira, tyle że ze słowiańskim tłem.”, komentuje Virian.

W 2012 roku Lilla Veneda wydała swój pierwszy album zatytułowany „Diagnosis”, który został zarejestrowany w Monroe Sound Studio (MasachistIllness) we współpracy z Arkadiuszem “Aro” Jabłońskim. Drugi album został zarejestrowany, zmiksowany i poddany masteringowi w Impressive-Art Studio (AsgaardOdrazaOutre) z Przemysławem Nowakiem jako producentem i wydanym przez Via Nocturna (HostiaVarmiaZørormr). W międzyczasie formacja zagrała ogromną ilość koncertów, między innymi w towarzystwie takich zespołów jak DecapitatedLost SoulPercival SchuttenbachHate czy Virgin Snatch.

Dolnośląski zespół zaprezentował właśnie nową kompozycję zatytułowaną „Colossi”, która jest przedsmakiem nowego studyjnego albumu. Grupa po raz kolejny skorzystała z usług Przemka Nowaka z Impressive-Art Studio. Premiera albumu zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2024 roku i zostanie wydany własnym sumptem. Autorką okładki singla jest Anna Sobczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *