Alcest powraca z nowym albumem i koncertem do Polski, a pierwszy singiel „L’Envol” jest już dostępny

Francuski zespół Alcest powraca do Polski, aby zaprezentować pełne spektrum swojego brzmienia na nowym albumie „Les Chants De L’Aurore”.

„Les Chants De L’Aurore” to pierwszy nowy album od wydania „Spiritual Instinct” z 2019 roku i w sumie siódmy pełnometrażowy album studyjny.

Oprócz ogłoszenia nowego albumu zespół wydał swój pierwszy singiel „L’Envol” – co po angielsku oznacza „LOT”.

Odpowiadający za wokal/gitary/bas/syntezatory w Alcest/prawie wszystko poza perkusją Neige powiedział, że nowy album to muzyczna podróż do początków zespołu. „Les Chants De L’Aurore” ukaże się 21 czerwca nakładem Nuclear Blast Records.

„L’Envol” to muzyczny powrót do atmosfery pierwszych płyt Alcest. Napisałem tę piosenkę po inspirującej podróży na Korsykę, gdzie poznałem niesamowitych ludzi i byłem otoczony jednymi z najbardziej wyjątkowych krajobrazów, jakie kiedykolwiek widziałem. Chodzi o ucieczkę od ziemskiej rzeczywistości i dołączenie do stada mitycznych ptaków przelatujących przez znane granice naszego świata. Piosence towarzyszy teledysk stworzony przez utalentowanego francuskiego artystę Yoanna Lossela, który zaprojektował także okładkę albumu.

„W przypadku tego pierwszego singla chcieliśmy, aby muzyka, teksty i grafika były jak najbardziej spójne i wciągające. Wszystkie utwory na „Les Chants De L’Aurore” bardzo się od siebie różnią, ale pomyśleliśmy, że ten będzie świetnym wprowadzeniem do ogólnej atmosfery i tematów albumu”.

Oprócz ogłoszenia albumu zespół ujawnił, że tej zimy wyruszy w trasę koncertową po Europie w ramach której wystąpi w Warszawie.

ALCEST (Francja) blackgaze, post-rock:

Kiedy Alcest rodził się w 1999 roku, Neige miał ledwie 14 lat i ponad wszystko kochał zły do szpiku kości black metal. Z biegiem czasu jego fascynacje uległy zmianie, a Alcest stanął na czele zupełnie nowej fali gatunku – ożenionej z eterycznym, kojącym brzmieniem post-rocka czy shoegaze’u. I o ile trendy na ekstremalnej scenie zmieniają się jak w kalejdoskopie, francuski projekt niezmiennie piastuje tron black metalu, w którym, owszem, znajdziecie sporo goryczy czy smutku, ale także równie wiele nadziei w połączeniu z nienachalną nostalgią. Nic dziwnego, snujące się przy ziemi melodie, rozbrajający głos Neige, a do tego zgrabne przeskoki z siarki do sielskości w dalszym ciągu są w stanie skruszyć najbardziej stalowe serca. Przekonajcie się o tym sami i obowiązkowo wpadajcie na listopadowy koncert.

Szczególy koncertu Alcest w Polsce:

Zagrają:
ALCEST (Francja) blackgaze, post-rock

Kiedy: 24 listopada (niedziela) 2024
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99A
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są już dostępne na:
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *