Alcoholica zagra w Zaścianku. Przed nimi Void of Sympathy

Alcoholica zawita do klubu Zaścianek 13 października w ramach trasy „No FEAR Tour” promująca swój najnowszy album F. E. A. R.

Krakowski koncert zespołu Alcoholica został przełożony z 31 marca 2023.

Kraków, klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4

Czasówka:

19:00 – otwarcie bram
20:00 – start koncertu

Bilety w cenie 60 zł (przedsprzedaż) / 65 zł (w dniu koncertu) dostępne w sieciach Ticketclub i Ebilet.

Alcoholica – kilka słów o zespole

Jest to tribute-band zespołu Metallica, pochodzący ze Śląska. Założony w 2004 roku. Przez 13 lat zespół z powodzeniem grał koncerty wykonując wyłącznie utwory zespołu Metallica. Dopiero w czerwcu 2017 wydali swą pierwszą autorską płytę. Znalazło się na niej 9 kompozycji zespołu i jeden cover Elvisa Presleya ( „Can’t help falling in love„). Od tej pory koncerty grupy zostały wzbogacone autorskim materiałem, co urozmaiciło setlistę i spotkało się z aprobatą fanów. Podczas dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset koncertów w naszym kraju i poza granicami Polski. Najbardziej wyjątkowymi były koncerty symfoniczne z orkiestrą pod batutą Pani Pauliny Rogowskiej – Serwy, które odbyły się w Warszawie, oraz Lubinie, a także występ na Przystanku Woodstock, który obecnie zwie się Pol’And’Rock.

Najnowszym drugim wydawnictwem grupy jest F.E.A.R. (Face Everything And Rise). Podobnie jak na debiucie znalazło się tutaj 9 autorskich numerów i jeden cover. Coverem tym razem jest „All i Have to do is Dream” z repertuaru The Everly Brothers. W utworze „I am” gościnnie zaśpiewała Margo z zespołu Moyra. Najnowszy album zespołu Alcoholica jest już dostępny w sieci EMPiK oraz podczas koncertów zespołu. Można odsłuchać albumu na Spotify i iTunes.

Obecny skład tworzą :

Wojciech Sasimowski – gitara rytmiczna/wokal.
Michał Skotniczny – perkusja.
Marcin Kędzierski – gitara prowadząca.
Michał Flak – gitara basowa.

Void of Sympathy – kilka słów o zespole

Wizytówką zespołu Void of Sympathy są dwa damskie wokale budujące napięcie od delikatnych linii melodycznych po wyrazisty growl. Wszystko to dopełniają energiczne riffy oraz niesamowita energia płynąca ze sceny. Jest to nietuzinkowy Melodic Death Metal, który wybiega poza sztywne ramy tego gatunku. Po krótkiej przerwe zespół powraca w zmienionym składzie oraz z nowym materiałem.

Aktualny skład Void of Sympathy tworzą:

Karolina Jagła – wokal
Anna Groo – wokal
Kamil Bolesta – gitara
Grzegorz Skalski – gitara
Piotr Maślanka – bass
Kamil Rusek – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *