Alestorm zapowiada koncertowe wydawnictwo

Piraci ze szkockiej formacji Alestorm wydadzą pod koniec maja nowy album o intrygującym tytule „Live in Tilburg”. Kto choć raz widział tę ekipę na żywo, wie, że będzie to naprawdę szalona płyta.

Szkoccy piraci z Alestorm zapowiadają wydawnictwo DVD/BluRay zatytułowane „Live in Tilburg”. Kiedy premiera albumu?

Alestorm zapowiada nowy album

Już po pierwszych sekundach przebojowego „Keelhauled” staje się jasne, że Alestorm to obecnie jeden z najbardziej kreatywnych i wyjątkowych zespołów koncertowych, a niesamowita energia, jaką kapela generuje na swoich koncertach, udziela się i fanom grupy. Teraz siedząc wygodnie na własnej kanapie, możesz doświadczyć ekscytującego przeżycia. Weź udział w koncercie szalonych piratów, na którym prym wiedzie gigantyczna gumowa kaczka i mnóstwo alkoholu.

Oh wow! Koncerty! Pamiętacie je? Nie? Ja też ich nie pamiętam. W każdym razie kilka lat temu zagraliśmy gigantyczny koncert w holenderskim klubie 013 w Tilburgu. To była świetna zabawa. Całość nawet sfilmowaliśmy. A kiedy w zeszłym roku wypuściliśmy te nagrania za free na YouTube, wielu z was powiedziało, że naprawdę wam się ten występ podobał. A że jesteśmy sprzedajnymi, żądnymi skarbów piratami, uświadomiliśmy sobie, że być może moglibyśmy przekonać wielu z was do zakupu zapisu tego występu, jeśli owiniemy go w plastik i włożymy do dużego drewnianego pudełka. Dodaliśmy nawet kilka bonusów. Bawcie się dobrze!

  – mówi Christopher Bowes.

Płyta została znakomicie wyprodukowana i zmiksowana przez Lasse Lammerta, który współpracował już z kapelą przy takich płytach jak np. „Curse Of The Crystal Coconut”, „No Grave But The Sea” czy „Sunset On The Golden Age”. Na krążku tym zawarto zestaw największych hitów kapeli: „Drink”, 'Mexico”, „Alestorm”, „Hangover”, „The Sunk’n Norwegian” oraz oczywiście „Fucked With An Anchor”.

Album koncertowy dostępny będzie na podwójnej płycie winylowej wraz z slipmatą i naszywką, (LP w kolorze miętowym i złotym). Specjalna edycja Live in Tilburg”wydana zostanie w drewnianym pudełku zawierającym CD + DVD, mediabook oraz siedmiocalowy winyl z dwoma nowymi coverami w wykonaniu Alestorm. „Live in Tilburg” to prawdziwa definicja istoty Alestorm – piracka zabawa w śpiewanego przy akompaniamencie gitarowych riffów i tupocie stóp. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich szczurów lądowych.

Zobacz również: Smash Into Pieces z klipem do singla „Real One”

Album ukaże się 28 maja, 2021 roku nakładem Napalm Records. Lista utworów prezentuje się następująco:

 1. Intro
 2. Keelhauled
 3. Alestorm
 4. Magnetic North
 5. Mexico
 6. Over the Seas
 7. The Sunk’n Norwegian
 8. No Grave But The Sea
 9. Nancy the Tavern Wench
 10. Rumpelkombo
 11. 1741 (The Battle of Cartagena)
 12. Drunken Sailor
 13. Hangover
 14. Pegleg Potion
 15. Bar ünd Imbiss
 16. Captain Morgan`s Revenge
 17. Shipwrecked
 18. Drink
 19. Wolves of the Sea
 20. Fucked with an Anchor

 Płyta Live In Tilburg dostępna będzie w następujących formatach:

 • Ekskluzywny drewaniany box:  Mediabook, 7″ Singiel (z 2 akustycznymi coverami) smycz + plakietka,  flaga ALESTORM
 • 2-LP w kolorze mięty+ DVD
 • 2-LP w kolorze żółtym + DVD, slipmata & naszywka
 • 2-LP w kolorze czarnym + DVD
 • BluRay/DVD/CD Mediabook
 • Album w wersji cyfrowej

Alestorm to szkocka kapela pirate/powermetalowa założona przez pięciu muzyków, którzy swój styl określają jako „prawdziwie szkocki piracki metal”, czyli żywiołową mieszankę metalu i pirackich szant. Szkoci wielokrotnie gościli w Polsce, a ich koncerty zawsze cieszyły się niesamowitym powodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *