Alex Skolnick (Testament) porusza temat sztucznej inteligencji w muzyce. Czy AI jest zagrożeniem dla muzyki gitarowej?

Gitarzysta Alex Skolnick z Testament, poruszył w wywiadzie temat sztucznej inteligencji i przyszłości muzyki gitarowej. Czy artyści mogą czuć się zagrożeni?

O programach AI (sztuczna inteligencja) jest coraz głośniej. Generowanie obrazu czy muzyki za ich pomocą, może być zagrożeniem dla artystów, ich kreatywności oraz umiejętności. Alex Skolnick gitarzysta zespołu Testament poruszył ostatnio ten temat w wywiadzie dla Ultimate Guitar.

Alex Skolnick (Testament) o AI w muzyce

Alex Skolnick, odniósł się do debaty na temat ludzi używających generatora muzyki AI (sztucznej inteligencji) jako narzędzia do tworzenia melodii, harmonii i rymów na podstawie algorytmów sztucznej inteligencji (AI). Powiedział (zgodnie z transkrypcją BLABBERMOUTH.NET).

To bardzo nowa technologia i okaże się, jak ona wpłynie muzykę i przemysł muzyczny w całości. W pewnym sensie jest to trochę przerażające, ale muzyk, który tworzy dużo muzyki improwizowanej, chociaż najbardziej znany jestem z grania heavy metalu, wiem, że muzyka improwizowana jest bardzo trudna do odtworzenia. Nie wyobrażam sobie AI robiącej to, co robimy na żywo, grając wzajemnie i dokładając ludzkiej cząstki do muzyki. Rozumiem, że to może sprawdzić się z innym gatunkiem muzyki.

Artysta kontynuował:

„Nie jestem pewien, czy to zadziałałoby w przypadku heavy metalu. Wyobrażam sobie niektóre rodzaje heavy metalu… Jestem pewien, że AI mogłaby wymyślić riff, wymyślić coś, co brzmi jak JUDAS PRIEST czy cokolwiek, ale Nie wiem, czy byłoby to przekonujące. Wiem, że zadziałało z niektórymi nowszymi muzykami popowymi, takimi jak Drake i The Weeknd, ale ta muzyka od początku jest dość mechaniczna. Więc dla mnie to już brzmi, jakby wymyśliła ją maszyna. Więc myślę, że taka muzyka jest o wiele bardziej narażona na niebezpieczeństwo niż muzyka gitarowa, przynajmniej na razie.
Zobacz galerie zdjęć z koncertu Testament na Mystic Festival 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *