Amaranthe przedstawia nowego wokalistę i udostępnia singiel „Damnation Flame”.

Szwedzcy muzycy AMARANTHE wydali nowy singiel „Damnation Flame”. Dzięki symfonicznemu akcentowi i podnoszącemu na duchu refrenowi, utwór udowadnia wyjątkowe umiejętności zespołu w zakresie pisania piosenek, jednocześnie utrzymując status AMARANTHE jako jednego z najbardziej ekscytujących eksportowych szwedzkich produktów metalowych.

Gitarzysta AMARANTHE, Olof Mörck, mówi o nowej piosence: „Damnation Flame” otwiera dla nas nowe możliwości na wszystkie możliwe sposoby. To pierwsza piosenka AMARANTHE, która zawiera elementy symfoniczne, coś, co chcieliśmy robić przez długi czas, a mroczny motyw wampiryczny idealnie łączy się z naszym podejściem do współczesnego melodyjnego metalu!

„AMARANTHE zawsze polegała na nieograniczonych możliwościach i ciągłym odkrywaniu siebie na nowo, a teraz już wiesz, że możesz spodziewać się nieoczekiwanego. To w 100% czysta pasja wlana w muzykę, ponieważ bez wątpienia doświadczysz siebie od pierwszej sekundy — ciesz się „Damnation Flame” ’, z obietnicą znacznie więcej, które nadejdą WKRÓTCE!”

„Damnation Flame” przedstawia oficjalnie także nowego wokalistę AMARANTHE, Mikaela Sehlina, rosnącej na całym świecie grupie fanów zespołu.

Olof kontynuuje:

„Po praktycznie globalnych poszukiwaniach i kilku niesamowitych zaproszonych growlerach, którzy pomagali nam na koncertach, w końcu znaleźliśmy odpowiednią osobę do tej pracy, w naszej własnej szwedzkiej stolicy Sztokholmie! Mikael Sehlin ma wszystko, czego potrzeba aby dołączyć do składu AMARANTHE, a jego wszechstronność i muzykalność doskonale uzupełnia i podkreśla naszą wizję naszego nowego albumu i ogólnej przyszłości AMARANTHE. Od najgłębszych gardłowych pomruków po strzeliste krzyki, Mikael jest growlingowym wcieleniem perfekcji, więc proszę, przywitajcie się z nami nowa gwiazda na AMARANTOWYM firmamencie!”

Sam Sehlin dodaje: „Witam wszystkich, tutaj Mike! Jestem bardzo podekscytowany, mogąc wam powiedzieć, że zajmę miejsce jako nowy growler AMARANTHE i nie mogę się doczekać spotkania z wami! Mam nadzieję, że spodobają wam się nadchodzące utwory, do których Miałem zaszczyt nagrać growle do. Uważaj na siebie i do zobaczenia wkrótce!”

AMARANTHE spędził ponad dekadę, ugruntowując swoją pozycję jako popularny zespół metalowy. Od ich wybuchowego debiutu z 2011 roku do bardziej wyrafinowanych utworów, takich jak „Massive Addictive” z 2014 roku i jego nieskazitelnej kontynuacji „Maximalism” (2016), AMARANTHE po mistrzowsku zatarli granice między melodyjnym metalem, miażdżącą brutalnością, kinowym rozmachem. i futurystyczny blaskiem.

Prowadzeni przez nieskończenie kreatywnych kompozytorów gitarzystę Mörcka i wokalistkę Elize Ryd, ich droga do sławy była interesującą podróżą. Powszechnie uznawani za występy na żywo, Szwedzi osiągnęli szczyt kreatywności na niezwykle udanym albumie „Helix” z 2018 roku, który wyniósł zespół na nowy poziom, jednocześnie prezentując błyskotliwość Elize i współwokalistów.

„Manifest” z 2020 roku, jest po prostu najbardziej odważnym, dynamicznym i niezapomnianym albumem, jaki AMARANTHE wydał do tej pory. Idealne antidotum na dokuczliwe niepokoje nękające nas wszystkich w tych niespokojnych czasach, jest to celebracja ponadczasowej mocy metalu, mieniąca się wszystkimi kolorami życia i chaosem, ale dostarczona z najwyższym kunsztem i umiejętnościami.

AMARANT 2023 to:

Elize Ryd – wokal
Mikael Sehlin – warczy
Olof Mörck – gitary, instrumenty klawiszowe
Johan Andreassen – bas
Morten Løwe Sørensen – perkusja
Nils Molin – wokal

Wideo do „Damnation Flame” stworzyła Grupa13, Kompozycja singla to wspólpraca Elize Ryd iOlof Mörck, producent Jacob Hansen,nagranie zostało zarejestrowane w Hansen Studios, w Danii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *