Americans in Opole – kolejny koncert w ramach DrumFestu

Americans in Opole to koncert w wykonaniu profesorów i studentów akademii muzycznej Denton w Teksasie

Mark Ford jest artystą, grającym na marimbie i koordynatorem ds. perkusji na Uniwersytecie Północnego
Teksasu w Denton w Teksasie. Jako były prezes Percussive Arts Society i koordynator jednego z największych programów perkusyjnych w Stanach Zjednoczonych w UNT, Ford jest aktywnym wykonawcą i kompozytorem. Występował na arenie międzynarodowej w całej Europie, a także w Japonii, Chinach, Tajwanie, Australii i Ameryce Południowej. Oprócz obowiązków w UNT Ford jest także dyrektorem artystycznym corocznego konkursu Drum Fest Marimba/Vibraphone Competition w Opolu.

Kolejny koncert w ramach DrumFestu

Dave Hall to profesor nadzwyczajny perkusji. Podczas organizacji nominacji akademickiej i pod jego kierownictwem Zespół Perkusyjny Uniwersytetu Nebraski został wybrany do wykonania koncertu pokazowego w PASIC zarówno w 2019, jak i 2016 roku, jako zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Zespołów Perkusyjnych Towarzystwa Sztuk Perkusyjnych. Przed nominacją do Lincoln Dave był instruktorem gry na perkusji na Texas Christian University (TCU) oraz wykładowcą na Uniwersytecie Północnego Teksasu. Hall również występuje solo grając na marimbie i innych instrumentach perkusyjnych.

I-Jen Fang została opisana przez magazyn Fanfare jako „Nieustraszona perkusistka”. Jest solistką, kameralistką, członkiem orkiestry oraz nauczycielką. Dołączyła do wydziału McIntire Department of Music na Uniwersytecie Wirginii w 2005 roku i jako główna Timpanistka i Perkusistka w Charlottesville Symphony. I-Jen występowała jako solistka na marimbie na Tajwanie, w USA, Austrii, Francji, Węgrzech, Rumunii i Republice Południowej Afryki, a także w Charlottesville Symphony w latach 2006 i 2010.

Paul Rennick jest profesorem perkusji w ONZ w Teksasie, gdzie pracuje na tym wydziale od 1991 roku.
Paul kieruje wieloma nagradzanymi zespołami perkusyjnymi, prowadzi zajęcia w pracowni lekcji
stosowanych, a także aranżuje i komponuje na instrumenty perkusyjne. Będąc czołową postacią w świecie marszowej perkusji i edukacji perkusyjnej, Paul może poszczycić się długą historią odnoszących sukcesy studentów i renomowanych zespołów. Paul był także cenionym gościnnym artystą na całym świecie. W 2017 roku został wybrany do Międzynarodowej Galerii Sław Drum Corps, a w 2021 do Galerii Sław World Drum Corps.

Zespół wystąpi na tegorocznej edycji festiwalu DrumFest już 21 października w Państwowej Szkole
Muzycznej! Bilety na koncert Americans in Opole w cenie od 45 zł dostępne w sieci eBilet oraz stacjonarnie w sklepie muzycznym Ragtime w Opolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *