Amerykańska grupa Suicide Silence wystąpi w Polsce

Amerykańska grupa deathcore’owa wykorzystująca elementy black metalu, grindcore’u, mathcore’u i groove metalu, Suicide Silence zaistniała w 2007 roku dzięki debiutanckiemu albumowi „The Cleansing”. Kolejne albumy czerpały inspirację od takich artystów jak: Sepultura, Cannibal Corpse, Death i Possesed, a ich piąty album studyjny, wydany w 2017 roku, zawierał czyste wokale w stylu nu-metalowym. Wydane w 2020 roku „Become the Hunter” i w 2023 roku „Remember… You Must Die” przywróciły Suicide Silence wcześniejsze bezkompromisowe deathcore’owe brzmienie.

Założony w Riverside w Kalifornii w 2002 roku zespół zdołał się szybko rozwinąć i przeszedł od powstania do podpisania umowy z wytwórnią Century Media w ciągu zaledwie dwóch lat. W międzyczasie Suicide Silence wydało EP-kę – zatytułowaną po prostu „Suicide Silence” – która ujrzała światło dzienne w niezależnych wytwórniach At The Deep End i SIS Records.

Debiutancki album zespołu – „The Cleansing”, został wydany we wrześniu 2007 roku i został wyprodukowany przez Johna Travisa. Krążek ten okazał się przełomowy dla gatunku, przebijając się do Top 100 listy przebojów Billboardu i stając się jednym z najlepiej sprzedających w historii wytwórni. Po wydaniu nowego krążka zespół wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Europie wraz z Parkway Drive i Bury Your Dead. Członkowie Mitch Lucker (wokal), Chris Garza (gitara), Mark Heylmun (gitara), Mike Bodkins (bas, później zastąpiony przez Dana Kenny’ego) i Alex Lopez (perkusja) mieli więcej powodów do świętowania w 2008 roku, ponieważ zespół został dodany do Mayhem Metal Festival.

Wydany w 2009 roku album „No Time to Bleed” po raz pierwszy znalazł się w pierwszej czterdziestce list przebojów, czemu towarzyszyły pozytywne recenzje. Trzeci album „The Black Crown” przestawił się z tematów antyreligijnych na osobiste tematy autora tekstów Mitcha Luckera i stał się najwyżej notowanym albumem w ich karierze. Niestety Lucker zmarł w listopadzie 2012 roku w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku motocyklowym. Na koncercie żałobnym, który odbył się jeszcze w tym samym roku, Suicide Silence wystąpiło z różnymi wokalistami śpiewającymi poszczególne utwory, a jesienią 2013 roku zespół wybrał nowego wokalistę – Hernana „Eddiego” Hermidę z All Shall Perish.

Koncert upamiętniający Luckera został wypuszczony na początku 2014 roku jako – Ending Is the Beginning: The Mitch Lucker Memorial Show 12.21.12. W 2017 roku ukazał się piąty studyjny album zespołu o tej samej nazwie, na którym nastąpiła zmiana brzmienia z deathcore’owych korzeni na bardziej melodyjny, nu-metalowy kierunek. Na szóstym pełnometrażowym albumie, „Become the Hunter” z 2020 roku, zespół zatrudnił producenta Steve’a Evetta i ograniczył czysty śpiew, powracając do swoich ekstremalnych metalowych korzeni. Zespół kontynuował swoją brutalność charakterystyczną dla nowoczesnego deathcore’u na wydanej w 2023 roku płycie „Remember… You Must Die”, która zawierała okładkę autorstwa artysty, nekrosurrealisty – Davida Van Gougha.

Jako support wystąpi Distant

Pochodzący z jednej strony z Rotterdamu w Holandii, a z drugiej z Bratysławy na Słowacji, Distant łączy elementy hiper-dissonant downtempo deathcore, slamming brutal death metal i beatdown, aby stworzyć okrutny, mroczny świat, w oparciu o własną tradycję. Od momentu powstania w 2014 roku zespół szturmem podbił świat ciężkiej muzyki, wydając albumy ”Tyrannotophia” i ”Aeons Of Oblivion” za pośrednictwem Unique Leader Records, podpisali również kontrakt z Century Media Records. Dzięki silnym i energicznym występom na żywo szybko zyskują sławę. Z wieloma rozległymi trasami koncertowymi w UE i USA, bezpośrednio wspierając gigantyczne zespoły, takie jak: Lorna Shore i Suicide Silence. Podsumowując, zespół ten udowodnił, że jest mocnym trzonem społeczności deathcore z
milionami streamów online rocznie i setkami tysięcy fanów na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Bilety:

Amerykańska grupa zagra w Polsce dwa koncerty:
27.02.2024 – WARSZAWA – Klub Proxima
28.02.2024 – KRAKÓW – Klub Kwadrat

Bilety do nabycia na stronie: https://www.livenation.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *