Amerykański Of Virtue zagra w Gdańsku jako support Three Days Grace

Three Days Grace powrócą do nas 12 czerwca i tym razem wystąpią w gdańskim B90 z Of Virtue w roli supportu.

Three Days Grace mają setki tysięcy fanów na całym świecie, a ich koncerty są zjawiskowe i prawie zawsze (te w Polsce również!) wyprzedane. Twórcy megahitu „I Hate Everything About You” wydali swój siódmy studyjny materiał, zatytułowany „Explosions” w maju 2022 roku (RCA Records).

𝗧𝗛𝗥𝗘𝗘 𝗗𝗔𝗬𝗦 𝗚𝗥𝗔𝗖𝗘 alternative rock:

Sprzedali miliony płyt na świecie i wylansowali wiele przebojów. Kanadyjczycy z Three Days Grace są na dobrej drodze, aby na rockowym firmamencie stanąć obok rodaków z Nickelback.

Muzyka powstałego w 1997 roku zespołu nieco różni się od tego, co tworzy grupa braci Kroegerów. Podobieństwem są świetne melodie, ale kompozycje Three Days Grace skręcają nieco bardziej w stronę alternatywy oraz metalowego uderzenia. Kapela, którą od 2013 roku tworzą Barry Stock, Brad Walst, jego brat Matt oraz Neil Sanderson, może pochwalić się trzema platynowymi płytami w USA, wieloma singlami na szczytach list przebojów, a także współpracą z takimi gigantami konsolety, jak Howard Benson (m.in. Motörhead, Body Count, Skillet, My Chemical Romance), który nadał brzmienie znakomitej płycie „Outsider” z 2018 roku.

OF VIRTUE (USA) metalcore:

Dzisiejszy metalcore usilnie próbuje odnaleźć własną tożsamość na nowo, dlatego potrzeba też zespołów w typie Of Virtue – klasycznych i prostolinijnych w swoim podejściu. Amerykanie podchodzą do gatunku bez owijania w bawełnę. Z jednej strony mają ciężar grooviących riffów i poziom brutalności nie tak daleki od choćby późnej Pantery (a Pantera zrobiła swoje dla rozwoju metalcore’u…), a z drugiej neurotyczno-melodyjne refreny przypominające o mrocznym alt-metalu z przełomu wieków. Każdy element tej układanki działa, a Of Virtue koncertowo nie łaszą się do słuchacza, tylko uderzają – cios za ciosem.

Amerykańska grupa będzie promować w trasie swój album “What Defines You”.

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 dostępne na: www.ebilet.pl oraz www.tickets.b90.pl

Zagrają:
THREE DAYS GRACE (Kanada) rock alternatywny
+
Of Virtue (USA) metalcore

Kiedy: 12 czerwca (poniedziałek) 2023
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków
Bilety: 149/159 zł – przedsprzedaż, 180 zł – w dniu koncertu

Organizatorzy
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net

B90
https://www.b90.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *