Amerykański SCOWL na jedynym koncercie w Polsce

W kwietniu dowodzona przez wokalistkę Kat Moss grupa Scowl wydała przebojową epkę “Psychic Dance Routine”, a już pod koniec lipca Amerykanie wyruszą w europejską trasę, na której jedynym polskim przystankiem będzie poznański Klub Pod Minogą, gdzie wystąpią już 7 sierpnia

Scowl szybko wypracował sobie renomę jednego z najbardziej wyrazistych i ciężko pracujących zespołów w świecie szeroko pojętego rocka. Wydany pod koniec 2021 debiutancki album “How Flowers Grow” otworzył przed grupą wiele drzwi, wprowadzając grupę w tryb wręcz niekończącego się koncertowania. Wiadomym stało się, że życie w trasie zainspiruje następny etap Scowl i potwierdzeniem tego jest ich najnowsza epka, “Psychic Dance Routine”.

Załoga z kalifornijskiego Santa Cruz nigdy nie funkcjonowała na zasadach klasycznie pojętego zespołu hardcore’owego – w zeszłym roku zagrali halową trasę z Limp Bizkit, ich szaty graficzne i merch zwykle zdobione są w kwiaty, a najszerzej komentowanym kawałkiem z debiutu był ten z saksofonowym solo (Seeds to Sow).

Na nowym materiale hardcore miesza się z alternatywą i przede wszystkim chwytliwymi refrenami, a płynność z jaką Scowl lawiruje pomiędzy gatunkami powoduje, że zespół odnalazłby się występując zarówno na parkingu losowego fast fooda, jak i na festiwalu pokroju Coachelli.

SCOWL (USA / Flatspot Records) – hardcore, rock
7.08.2023
Poznań, Pod Minogą

BILETY: https://bit.ly/SCOWL_PZŃ

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *