Anthrax Official Event w Warszawie

Świętując swoje 40-sto lecie, jeden z najważniejszych thrash-metalowych zespołów – Anthrax, ogłasza swoją pierwszą europejską trasę od lata 2019 roku. Zaczynając 27 września 2022 w Birmingham, zespół zagra 28 koncertów w 16-stu różnych krajach, kończąc trasę 5 listopada w Zurychu. Municipial Waste, crossover-thrashowa kapela, zagra jako support podczas wszystkich koncertów.

,,Z pewnością minęło wiele czasu, odkąd ostatnio graliśmy w UK i Europie” – mówi perkusista Charlie Benante -,, ale niedługo wracamy zrobić sporo hałasu. Ponieważ nie zobaczymy się przed 2022, gwarantujemy, że każdy koncert będzie niezapomniany. Nie będziemy po prostu grać piosenek z 4 dekad, by uczcić nasze 40-sto lecie – my opowiemy WAM naszą historię! – ale możemy równie dobrze zagrać parę nowych kawałków. Nie możemy się doczekać by zobaczyć wszystkie wasze radosne, uśmiechnięte twarze!!!” Na tej trasie fani mogą się spodziewać Anthrax w składzie: Joey Belladonna/wokale, Scott Ian/gitara rytmiczna, Frank Bello/bas, Charlie Benante/perkusja i Jon Donais/gitara. Zespół zagra utwory ze wszystkich 4 dekad – największe hity oraz mniej znane piosenki. „Jest coś specjalnego w Europie” mówi Belladona. „Nasi fani tutaj zawsze wyrażają niesamowity entuzjazm na naszych koncertach i lubię tutaj grać bardziej niż ktokolwiek może sobie to wyobrazić, więc czekamy z niecierpliwością na tę trasę.”

O ANTHRAX: W 2021r mija 40 lat od początków kariery Anthrax’u, podczas której wypuścili 11 albumów studyjnych, zostali wielokrotnie nagrodzeni złotymi i platynowymi płytami, otrzymali 6 nominacji do Grammy oraz wiele innych wyróżnień od mediów, przemysłu muzycznego i fanów. W 1991r pomogli złamać bariery rasowe i gatunkowe, kiedy razem z Public Enemy wypuścili utwór ,,Bring The Noise”, a w 2012r byli pierwszym zespołem metalowym, który można było usłyszeć na Marsie, kiedy NASA puściła z łazika ,,Got The Time”. Razem z Metallicą, Slayer’em i Megadeth, jest członkiem Wielkiej Czwórki – 4 zespołów, które zdefiniowały speed/thrash metal. Wypuścili również serię (obecnie wyprzedaną) sygnowanych whiskey i burbonów oraz współpracowali ze Sztokholmską firmą NEZUMI studios tworząc luksusowe, limitowane zegarki do nurkowania. W 2021 roku miała miejsce premiera komiksu ,,Among the living” z fabułą opartą na ikonicznym albumie o tej samej nazwie, wydanego w 1987 roku. Opowieść łączy różne osobowości ze świata komiksu i muzyki, które stworzyły dialogi i oryginalne grafiki, by pokazać, co poszczególne piosenki dla nich znaczyły. Korzystając z covid-owego zakazu tras koncertowych, zespół pracuje nad stworzeniem nowego albumu.
Od 3 maja tego roku, Anthrax odliczali dni do ich oficjalnej rocznicy przypadającej 18 lipca, emitując 3 razy w tygodniu program internetowy, do którego zapraszali jako gości przyjaciół takich jak: Chuck D, Kerry King, John Carpenter, Slash, Tom Morello, Rob Zombie, Robert Trujillo, Dave Grohl, Keanu Reeves oraz wielu innych. Całość zakończyła się 16 lipca, globalną transmisją na żywo, podczas której zespół zagrał koncert zawierający utwory z całej swojej kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *