Apocalyptica we Wrocławiu. Grupa zagrała jedyny koncert w Polsce [ZDJĘCIA]

wROCKfest.pl zaprosił do Wrocławia na koncert zespołu Apocalyptica we Wrocławiu. Grupa zagrała jedyny koncert w Polsce [ZDJĘCIA]. Legendarna fińska grupa wystąpiła w Hali Stulecia 12 listopada 2022

Apocalyptica to fińska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojętą muzykę heavy metalową z elementami muzyki poważnej, w tym symfonicznej. Powstała w 1993 roku w Helsinkach jako kwartet smyczkowy. Uzbrojona w wiolonczele grupa w bezprecedensowy sposób wytyczyła nowe granice pomiędzy rockiem, metalem i muzyką klasyczną. Debiutowali w latach 90. albumem „Plays Metallica by Four Cellos”, dziś mają na koncie dziewięć uginających się od złota i platyny albumów.

Apocalyptica zagrała we Wrocławiu

Ostatni z nich, nagrany po pięciu latach przerwy „Cell-0”, który ukazał się dosłownie przed chwilą, to powrót do korzeni i pierwszy od prawie dwóch dekad czysto instrumentalny materiał. Podczas wrocławskiego występu grupa zagra przekrojowy materiał, dokumentujący 24 lata muzycznej aktywności.

Albumy grupy sprzedały się w ponad 4 milionach egzemplarzy na całym świecie. Apocalyptice udało się zbudować reputację zespołu, który przyciąga zarówno fanów heavy metalu, jak i miłośników klasycznych brzmień, oferując i jednym, i drugim euforyczne doznania. Covery Metalliki, muzyczne hołdy składane Wagnerowi przy akompaniamencie międzynarodowej orkiestry symfonicznej, współpraca z członkami Slipknota, Soulfly, Slayera, H.I.M. i Bush – szaleni Finowie potrafią godzić gatunki muzyczne jak nikt inny przed nimi.

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Intro
 2. Path
 3. Grace
 4. I’m Not Jesus
 5. Not Strong Enough
 6. Rise
 7. Scream for the Silent
 8. En Route to Mayhem
 9. Shadowmaker
 10. I Don’t Care
 11. Nothing Else Matters (Metallica cover)
 12. Inquisition Symphony (Sepultura cover)
 13. Seek & Destroy (Metallica cover)
 14. Farewell
 15. Peikko

Zobaczcie zdjęcia z koncertu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *