Backstreet Boys wystąpili w Krakowie. Fanki rzucały stanikami [ZDJĘCIA]

Gwiazdy lat 90., grupa Backstreet Boys, zagrała w Krakowie. Twórcy „Everybody” czy „I Want It That Way” zaprezentowali monumentalne show, jakiego Kraków jeszcze nie widział.

Mimo upływu niemal trzech dekad grupa Backstreet Boys nadal jest jednym z najpopularniejszych boysbandów w historii muzyki. Grupa ma również ogromne grono wiernych fanek. W różnym wieku.

Backstreet Boys wystąpili w Krakowie

W maju 2019 Backstreet Boys rozpoczęli The DNA World Tour – największą trasę koncertową od 18 lat. Grupa wyprzedała koncerty na arenach w całej Ameryce Północnej, Europie, Azji i Ameryce Południowej i po raz kolejny udowodniła, że jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów pop. Z niezliczonymi #1, rekordowymi trasami, licznymi nagrodami i światową sprzedażą przekraczającą 130 milionów, BSB został uznany za najlepiej sprzedający się boysband w historii.

Popowy Cirque du Soleil w wykonaniu Backstreet Boys zapierał dech w piersiach. Niesamowite wizualizacje, ruchoma scena, powietrzne akrobacje artystów i wymyślne choreografie podbiły serca krakowskiej publiczności.

Koncert zgromadził niespotykaną wręcz ilość fanów grupy, a Tauron Arena pękała w szwach. W większości były to kobiety w różnym wieku – często matki z córkami. Wiele z nich postanowiło już na początku pozbyć się biustonoszy i rzucić nimi w kierunku sceny. W rewanżu muzycy pozbyli się elementów dolnej garderoby i w połowie koncertu oddali je publiczności.

Backstreet Boys wystąpili w Krakowie. Co zagrał zespół 29 października 2022

Koncert rozpoczął się „Everyone”, jednego z późniejszych przebojów grupy. Kolejno zabrzmiało „I Wanna Be With You”, które rozgrzało publiczność do czerwoności.


Cała setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Everyone
 2. I Wanna Be With You
 3. The Call
 4. Don’t Want You Back
 5. Nobody Else
 6. New Love
 7. Get Down
 8. Chateau
 9. Show Me the Meaning of Being Lonely
 10. Incomplete
 11. Undone
 12. More Than That
 13. The Way It Was
 14. Chances
 15. Shape of My Heart
 16. Drowning
 17. Passionate
 18. Quit Playing Games (With My Heart)
 19. As Long as You Love Me
 20. No Place
 21. Breathe
 22. Don’t Wanna Lose You Now
 23. I’ll Never Break Your Heart
 24. All I Have to Give
 25. Everybody (Backstreet’s Back)
 26. We’ve Got It Goin’ On
 27. It’s Gotta Be You
 28. That’s the Way I Like It
 29. Get Another Boyfriend
 30. The One
 31. I Want It That Way
 32. Don’t Go Breaking My Heart
 33. Larger Than Life

Prócz sztandarowych hitów grupy – „Everybody (Backstreet’s Back)”, „Get Down (You’re the One for Me)”, „Shape of My Heart” i „Quit Playing Games”, które prowokowały wśród fanów najgłośniejsze okrzyki i namiętne śpiewy, pojawiło się wykonane a cappella „Breathe”, które pokazało prawdziwy talent wokalny muzyków. Dwugodzinne show zakończyło się dwoma bisami, które sprowokowały najgłośniejsze okrzyki radości tego wieczoru.

Backstreet Boys okazali solidarność z ofiarami wojny w Ukrainie i zamierzają przekazać część dochodu ze sprzedaży biletów z trasy DNA World Tour 2022 Agencji ONZ ds. Uchodźców – UNHCR. Środki te zostaną przekazane potrzebującym, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów oraz kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *