Baroness i Pallbearer zagrają w Polsce. Szykuje się wyśmienita impreza dla fanów stoner i nie tylko!

Stoner/sludge’owa formacja zagra 3 listopada w krakowskim Studiu w towarzystwie gościa specjalnego: Pallbearer oraz drugiego headlinera trasy, którego ujawnimy niebawem.

Baroness gra we własnej lidze – tak charakterystyczna melodyka i riffowanie nie mogą być skopiowane przez byle kogo. Najświeższy zapis ich amalgamatu sludge’u, stoneru i prog rocka to „Stone” z 2023 roku. Doomowo-progresywny Pallbearer również się nie ociąga. 17 maja 2024 roku światło dzienne ujrzy ich nowy album, „Mind Burns Alive”.

BARONESS (USA) sludge metal, stoner metal, progressive rock

Już od czasów debiutanckiego “Red Albumu” zawiesili poprzeczkę tak wysoko, że ów materiał stał się w zasadzie punktem referencyjnym dla wielu ich kolejnych krążków. Na szczęście John Baizley nigdy nie zjadł własnego ogona, zawsze szedł do przodu. Jego autorski przepis na sludge i okolice co płytę zyskuje nowy odcień. W związku z tym Baroness miksuje najróżniejsze rzeczy, pozornie niemożliwe do sparowania, a jednak podane tak, jakby zawsze stały obok siebie. To duży talent, bo przecież nie każdy potrafi znaleźć paralele między wolnymi tąpnięciami a post-hardcorem czy post-rockiem. Albo między emocjonalną agonią sludge’u a wyluzowanym groovem wyjętym rodem z hitów Kyuss. Nie mówiąc już o progrockowej elegancji wiszącej nad sznytem większości z tych kompozycji. Baroness grają swoje, nie małpują nikogo – ten stan rzeczy nie ulega zmianie od ponad dwudziestu lat. Pozostaje tylko pogratulować.

PALLBEARER (USA) doom metal, progressive metal

Zaczynali od tradycyjnego doomu, ale szybko okazało się, że mają więcej twarzy. “Jasne, znajdziesz u nas elementy doomu, lecz obecnie gramy metal progresywny” – mówił po premierze przełomowego “Heartless” Joe Rowland i miał rację. Szlachetna dostojność klasycznych ciężarów łączy się w Pallbearer z eksperymentalnymi strukturami, schematami piosenek dalekimi od samej zwrotki i refrenu, a przy tym wyciska się tu ze słuchacza wszystkie emocje. To taki zespół, który – w największym skrócie – najlepiej godzi ze sobą Black Sabbath i Pink Floyd. Niezła umiejętność, prawda?

Baroness w Polsce- miejsce, data i bilety

Mimo że, koncert odbędzie się jesienią, warto już dziś zapisać sobie datę w swoim kalendarzu koncertowym.

Baroness – oficjalny plakat trasy

Kiedy: 3 listopada (niedziela) 2024
Gdzie: Kraków- Klub Studio, ul. Witolda Budryka 4
Bilety: 139-179 zł – przedsprzedaż, 170-200 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Przedsprzedaż biletów na koncert rusza 17 maja. Bilety można nabyć na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *