Batalion d’Amour gościem specjalnym koncertu XIII Stoleti w Zabrzu

Batalion d’Amour po roku ponownie wystąpi w roli gościa specjalnego koncertu XIII Stoleti w Zabrzu w klubie Wiatrak. Szykuje się niesamowity wieczór w pierwszą sobotę kwietnia

Znamy gościa specjalnego koncertu XIII Stoleti. Będzie nim pochodząca ze Skoczowa grupa Batalion d’Amour. Grupa ta wielokrotnie występowała przed koncertami XIII Stoleti w naszym kraju.

Zobacz także: New Model Army w Krakowie [ZDJĘCIA]

Batalion d’Amour

Zespół Batalion d’Amour istnieje od 1989 roku. Od początku działalności grupa inspirowała się rockiem gotyckim i dark wave, co znalazło swoje odzwierciedlenie w muzyce zespołu i sprawiło, że BDA stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów gotyckich w Polsce. Grupa ma w swym dorobku sześć albumów studyjnych oraz płytę demo wznowioną jesienią 2021 roku. Ostatnim albumem studyjnym grupy jest „Fenix” z 2016 roku, wydany przez niemiecką wytwórnię Echozone. Zespół ma na swoim koncie występy na Castle Party Festival, Kamenité Čas Rock Fest, Święto Trzech Braci, Uwolnić Muzykę oraz Enjoy the Mode – International Depeche Mode Festival. Skład zespołu tworzą: Karolina Andrzejewska – wokal, Piotr Grzesik – gitara basowa, wokale, Robert Kolud – gitara, Mirosław Zając – instrumenty klawiszowe oraz Mariusz „Pajdo” Pająk – perkusja.

XIII Stoleti

XIII Stoleti – zespół, którego fanom mrocznych brzmień nie trzeba przedstawiać. Formacja zadebiutowała w roku 1992 płytą Amulet. Wcześniej lider zespołu Petr Štěpán, wraz z bratem, tworzyli punkrockową grupę Hrdinové nové fronty.
W swoich utworach często odwołują się do postaci historycznych – Elżbiety Batory, Béli Lugosiego, Andy’ego Warhola, Tomása de Torquemady – będących ekscentrykami odrzuconymi przez społeczeństwo. Na większości płyt, oprócz Metropolis, przeważa muzyka gitarowa. Charakterystyczny jest też silny, matowy głos lidera grupy Petra Štěpána.
XIII Stoleti z powodzeniem koncertuje na najważniejszych scenach klubowych i festiwalowych, a ich zaangażowane i klimatyczne brzmienia cieszą się ogromną popularnością wśród fanów na całym świecie. W roku 2000 był główną gwiazdą na organizowanym w Polsce Castle Party. Zespół ten został wypromowany w Polsce dzięki radiowym audycjom Tomasza Beksińskiego. Zespół ten odwiedzał Castle Party wielokrotnie, ostatni raz w 2022 roku.

Działalność zespołu została zawieszona w 2004 roku. W 2008 roku muzycy wznowili działalność.
Ich dwie najnowsze płyty to: Frankenstein (2019) oraz Zahrada Světel (2020).

XIII Stoleti zagrają w Polsce. Data, miejsce, bilety

XIII Stoleti, czeska gwiazda rocka gotyckiego wystąpi ponownie w Zabrzu w klubie Wiatrak. Gościem specjalnym koncertu będzie grupa Batalion d’Amour.

Data: 06.04.2024

Miejsce: Zabrze, klub Wiatrak, ul. Wolności 395

Bilety:
I pula: 60 zł
II pula: 70 zł

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW:
– zakup ze strony klubowej – BILETERIA GOINGAPP – bilet elektroniczny przychodzi na maila.
BILETOMAT.PL – bilet elektroniczny przychodzi na maila.
– EMPIK
– w dniu koncertu od godz: 19:00

Otwarcie bram: sobota, 06.04.2024 godz. 19:00, start koncertu: 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *