Bayerfull odchodzi z TVP. „Traktuje się Nas jako niedouczonych i zapyziałych muzykantów”

Nie samym metalem człowiek żyje a Rammstein czy inna Metallica nie musi być zawsze najważniejszy. Ulubiony zespół wielu Polaków rozstał się właśnie z ulubioną telewizją tej części narodu, której nie po drodze jest z Behemotem.

Sławomir Świerzyński, lider i założyciel Bayer Full, poinformował właśnie o zakończeniu współpracy z TVP. Jak twierdzi gwiazdor, obecnie w telewizji publicznej nie ma „atmosfery do dawania publiczności radości i uśmiechu”.

Koniec disco polo w TVP?

Podczas kadencji Jacka Kurskiego disco polo stało się muzyką narodową. Nowy prezes TVP, Mateusz Matyszkowicz, nie jest fanem tego typu dźwięków. Już na początku jego kadencji, wszechobecne wcześniej disco polo nie zabrzmiało podczas koncertu Telewizji Polskiej na otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Jednak stacja nie zamierza całkowicie zrezygnować z promowania tego typu artystów. Telewizja Polska w oświadczeniu wydanym w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl wyjaśnia, że zaszło w tym przypadku nieporozumienie. Jak czytamy:

Dostosowanie repertuaru koncertu z dnia 17 września br. do charakteru uroczystości, nie stanowiło manifestu programowego, wynikało jedynie z potrzeby zrównoważenia oferty telewizji publicznej. Spekulacje na temat planów wykluczenia disco polo z oferty TVP są bezpodstawne.

Natomiast Gazeta.pl ustaliła, że „sponsorzy – spółki Skarbu Państwa – na imprezy TVP na otwarcie przekopu mieli przekazać TVP aż 6,5 mln zł. Ale realnie, co wykazał przegląd umów i przepływów pieniędzy, firmy te przekazały tylko 2 mln zł”.

Nowy prezes Mateusz Matyszkowicz zlecił w tej sytuacji kontrolę imprezy. Postanowił się także przyjrzeć innym organizowanym wcześniej przez TVP koncertom. Największy nacisk ma być nałożony na koncerty discopolowe, bo na nie telewizja wykładała dużo pieniędzy.

Będzie na pewno mniej koncertów okolicznościowych na antenach, a jeśli będą, to widzowie nie usłyszą już gwiazd disco-polo. Czy to się jakoś przełoży na oglądalność? Czas pokaże

-powiedział Wirtualnemedia.pl anonimowy informator z Woronicza.

Kontrole umów z zespołami disco polo najwyraźniej nie spodobały się Sławomirowi Świerzyńskiemu. „Cesarz Disco Polo” występuje z Bayer Full już od 40 lat i uznawany jest w Polsce za prekursora tego gatunku.

Bayerfull odchodzi z TVP

W związku ze sprawą piosenkarz opublikował 7 września na Facebooku zespołu oświadczenie, w którym sprzeciwia się takiemu traktowaniu gwiazd disco polo.

W związku z obecną sytuacją medialną i oczernianiem muzyki i wykonawców DP informuję: zawsze uczciwie i profesjonalnie wykonujemy i wykonywaliśmy nasze koncerty. Uczciwie płacimy podatki i prowadzimy działalności zgodnie z obowiązującym prawem. Od pewnego czasu wylewa się na Nas kolejne absurdalne pomówienia i oszczerstwa. Oświadczam iż zamierzam zaprzestać współpracy z TVP, pomimo wcześniejszych ustaleń. Muzyka, a zwłaszcza piosenka taneczna wymaga dobrej aury i atmosfery do dawania publiczności radości i uśmiechu , a takiego klimatu obecnie w TVP nie ma. Będę namawiał moje koleżanki i kolegów z DP o zaprzestanie współpracy z TVP. Gramy tę muzykę od 1990r. na koncertach w Polsce i za granicą, jeden koncert naprawdę nie ma dla Nas znaczenia. Przykre jest to, że pomimo tak doskonałych wyników oglądalności TVP z udziałem DP , nadal traktuje się Nas jako niedouczonych i zapyziałych muzykantów.
Pozdrawiam S.Ś.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl, www.gazeta.pl
Foto: kadr z wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *