Beast In Black już w tym tygodniu w Krakowie

Beast In Black zapowiedział swoje przybycie do Polski w ramach trasy „Dark Connection Tour 2024”. Fani będą mieli okazję zobaczyć zespół w krakowskim klubie Studio.

Założona przez grającego wcześniej w Battle Beast gitarzystę i wokalistę Antona Kabanena grupa Beast In Black zdołała zwiedzić spory kawałek świata, wydać dwa studyjne albumy, a dzięki równie znakomitym, jak płyty występom na żywo, zyskała pokaźne grono fanów. Ich debiutancki album „Berserker” (2017) pokrył się złotem, co jest kolejnym dowodem na to, że na mocną, melodyjną muzykę, w której ścierają się wpływy Accept, Judas Priest, Blind Guardian, Powerwolf albo Sabaton, zawsze będzie zapotrzebowanie.

Beast In Black w Polsce

Grupę Beast In Black tworzą: Anton, Máté Molnár – gitara basowa, Kasperi Heikkinen – gitary (eks-U.D.O.); Yannis Papadopoulos – wokale oraz grający w Beast In Black od 2018 roku Atte Palokangas (m.in. Thunderstone, Waltari, Agonizer). Muzycy nie tylko supportowali swoich wielkich rodaków z Nightwish, czy Włochów z Rhapsody oraz zdobyli kontrakt z renomowaną wytwórnią Nuclear Blast.

Beast In Black, promująca obecnie album „Dark Connection”. Płyta na której znajdują się m.in. hity takie jak: „Moonlight Rendezvous”, „Broken Survivors”, czy „One Night In Tokio” ukazał się w październiku 2021 roku od Nuclear Blast Records. Krążek z pewnością trafi w gusta fanów klimatycznego, klasycznego heavy metalu, który Beast In Black komponuje nieprzerwanie od lat.

Zobacz również: Beast in Black oraz Firewind w Krakowie [ZDJĘCIA]

Beast In Black w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Miłośnicy metalu, przygotujcie się na muzyczne trzęsienie ziemi! Trzy zespoły, które zrewolucjonizowały scenę heavy i power metalu, Beast in Black z Finlandii, Gloryhammer ze Szkocji i Brothers of Metal ze Szwecji zagrają wspólny koncert w Polsce.

Beast in Black z Finlandii przybywa z energią maksymalnie podniosłych riffów i powermetalowych melodii. Ich muzyka to połączenie heroicznych historii miłosnych z ciężkimi metalowymi brzmieniami, inspirując się legendami takimi jak Judas Priest, Accept, czy WASP.

Gloryhammer, symphonic power metalowa grupa, zabierze słuchaczy w kosmiczną podróż pełną intergalaktycznych przygód. Ich występy to prawdziwe spektakle, łączące muzykę z efektowną inscenizacją, przypominającą najlepsze produkcje science-fiction.

Brothers of Metal ze Szwecji, to zespół, który swoją pasję do metalu wyraża zarówno w nazwie, jak i w swojej muzyce. Ich styl nawiązuje do klasyków gatunku, oferując szybkie i melodyjne kompozycje w duchu zespołów takich jak Hammerfall czy Sabaton.

Koncert odbędzie się już 24.01.2024 w klubie Studio w Krakowie.

foto: domena publiczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *