Behemoth, Arch Enemy, Carcass i Unto Others zagrali w Katowicach [ZDJĘCIA]

Behemoth oraz Arch Enemy zagrali w Katowicach wspólny koncert w ramach trasy „The European Siege”. Zespołom towarzyszyła dwójka gości specjalnych: Carcass i Unto Others (dawne Idle Hands). Zobaczcie jak wypadł Behemoth na koncercie w Katowicach!

Długą i krętą drogę musiał przebyć powstały w 1991 roku Behemoth. Raz nawet jego istnienie stanęło pod znakiem zapytania, kiedy Nergal zmagał się białaczką. Jednak zespół i jego lider nigdy się nie poddają. Dlatego Behemoth jest dziś wykonawcą światowej klasy i jednym z najbardziej znanych i szanowanych polskich zespołów na świecie.

Behemoth w Katowicach

Behemoth otwierał pierwszy koncert „Big 4”, Nergal śpiewał na próbie ze Slayerem i spoglądał wraz z kolegami z okładek wszystkich liczących się metalowych magazynów na świecie. Zawsze stawiał sobie coraz wyżej artystyczną poprzeczkę. Produkcja, okładki, teledyski, kompozycje, oprawa koncertów, wszystko z każdym kolejnym wydawnictwem ma być lepsze. Album „I Loved You at Your Darkest” z 2018 roku wbił się do pierwszej dziesiątki regularnego notowania niemieckiej listy płyt, co jest wielkim sukcesem grupy. W naznaczonym pandemią 2020 roku Behemoth uraczył fanów EP-ką „A Forest”. Tytułowa kompozycja to przeróbka klasyka z repertuaru The Cure.

Na europejskiej trasie „The European Siege 2022”, zarówno Behemoth jak i Arch Enemy, skupili się na promocji swoich najnowszych wydawnictw studyjnych. Behemoth zaprezentował publiczności po raz pierwszy utwory z albumu „Opvs Contra Natvram”, zaś sporą część setlisty Arch Enemy stanowiły kompozycje z płyty „Deceivers”.

Arch Enemy

Carcass

Unto Others

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *