Behemoth prezentuje nowy singiel. Jak brzmi „Off To War!” ?

Behemoth zaprezentował fanom swój kolejny singiel. „Off To War!” zapowiada album „Opvs Contra Natvram”, który ukaże się 16 września 2022. Dostępny jest także klip zapowiadający album.

Tytuł albumu oznacza pójście pod prąd. To jakby negatyw wartości, moralności i etyki, którym się zdecydowanie sprzeciwiam. Ciągle zmagam się z destrukcyjnymi tendencjami w popkulturze – ograniczanie czy wręcz zakazywanie kultury, media społecznościowe i inne narzędzia, które moim zdaniem są bardzo niebezpieczną bronią w rękach ludzi, którzy nie są absolutnie kompetentni, żeby osądzać innych. Z perspektywy artysty uważam to za bardzo destrukcyjne, niepokojące i ograniczające. Pokazuję temu wszystkiemu środkowy palec. Na nowej płycie znajduje się utwór zatytułowany „Neo-Spartacvs”. Spartakus był jednym z najbardziej znanych buntowników w historii – wystąpił on przeciwko najpotężniejszemu imperium wszech czasów. W końcu to ja krzyczę: „Jestem Spartakusem, i Ty jesteś nim również!” Chcę rozpalić ten płomień buntu. Jeśli coś wydaje Ci się układać nie tak, jak tego chcesz – zmierz się z tym!

 • mówi o nowym wydawnictwie Nergal.

Na płytę złoży się dziesięć utworów. Wydawnictwo powstało w czasie pandemii, co jeszcze bardziej uwypukliło wściekłość i gniew zawartą w kompozycjach. Za produkcję albumu odpowiada sam Behemoth, inżynierem dźwięku został Daniel Bergstran, a miks to robota Joe Barresiego. Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży na stronie wytwórni.

Tracklista „Opvs Contra Natvram” prezentuje się następująco:

 1. Post-God Nirvana
 2. Malaria Vvlgata
 3. The Deathless Sun
 4. Ov My Herculean Exile
 5. Neo-Spartacvs
 6. Disinheritance
 7. Off To War!
 8. Once Upon A Pale Horse
 9. Thy Becoming Eternal
 10. Versvs Christvs

Behemoth zagra jedyny koncert w Polsce w 2022 roku

Przypominamy, że planowana trasa z Arch Enemy została przesunięta na jesień przyszłego roku, a jej polski przystanek odbędzie się w nowej lokalizacji. Zespoły zaprezentują się 19 października 2022 roku w katowickiej Hali Spodek. W roli gości specjalnych wystąpią: Carcass oraz Unto Others (dawne Idle Hands).


Wszystkie zakupione bilety zachowują swoją ważność i będą honorowane w nowym terminie i miejscu wydarzenia. W związku ze zmianą lokalizacji koncertu, w sprzedaży pojawiły się bilety na miejsca siedzące w cenie 149 oraz 189 zł.

Bilety można kupić na stronie https://knockoutprod.net/pl/concert/detail/333

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *