Behemoth zmienił okładkę swojej nowej płyty. „Coraz silniej czuję piętno cenzury”

16 września ukaże się nowy albumu grupy Behemoth, zatytułowany „Opvs Contra Natvram”. Będzie to dwunasta studyjna płyta zespołu.

Jak dotąd grupa dowodzona przez Adama „Nergala” Darskiego zaprezentowała 4 single zapowiadające to wydawnictwo. Motywem przewodnim „Opvs Contra Natvram” będzie, jak wskazuje nazwa płyty, bunt i sprzeciw. Płyta trafi do sprzedaży w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym – jednak pierwotny zamysł okładki był inny.

Behemoth zmienił okładkę swojej nowej płyty

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” lider zespołu przyznaje, że musiał zmienić okładkę:


Coraz silniej czuję piętno cenzury, prywatnie i zawodowo. Nawet finalna wersja okładki płyty to jeszcze nie jest to, co zaprezentowaliśmy w wersji oryginalnej, bo jeden z najważniejszych graczy w branży platform cyfrowych, zaszantażował, że jeśli nie zmodyfikuję okładki, to nie umieszczą tego albumu w swoich streamingach. Może powinienem się stawiać, ale biznesowo nie mogę pozwolić sobie na taki strzał w kolano. Rykoszetem dostałby cały zespół, ale przede wszystkim Nuclear Blast, który zainwestował w album krocie. To zgniły kompromis. […] Ideologicznie ich to bardzo zabolało i wszelkie logiczne tłumaczenia nic nie dały. Zapiekli się, że okładka ma być zmieniona. Nie po raz pierwszy w życiu poczułem się… zgwałcony. To kastracja na żywca, bez znieczulenia. Ale muszę schować ego do kieszeni, bo ważniejsze jest wyższe dobro czy raczej… zło (śmiech).

Brzmienie „Opvs Contra Natvram” to bez wątpienia artystyczny szczyt, do którego dążą Nergal i Behemoth. Od nieziemskiej energii otwierającego album „Post-God Nirvana” poprzez epicki, singlowy „Ov My Herculean Exile”, aż do zamykającego album „Versvs Christvs” (złożony utwór z pianinem i czystym wokalem), cały materiał to najlepsza ścieżka dźwiękowa na obecne dziwne i niepokojące czasy. Konkluzja może być tylko jedna: Behemoth po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych!

Tracklista „Opvs Contra Natvram”:

  1. Post-God Nirvana
  2. Malaria Vvlgata
  3. The Deathless Sun
  4. Ov My Herculean Exile
  5. Neo-Spartacvs
  6. Disinheritance
  7. Off To War!
  8. Once Upon A Pale Horse
  9. Thy Becoming Eternal
  10. Versvs Christvs

Behemoth zagra jedyny koncert w Polsce w 2022 roku

Przypominamy, że planowana trasa z Arch Enemy została przesunięta na jesień przyszłego roku, a jej polski przystanek odbędzie się w nowej lokalizacji. Zespoły zaprezentują się 19 października 2022 roku w katowickiej Hali Spodek. W roli gości specjalnych wystąpią: Carcass oraz Unto Others (dawne Idle Hands).


Wszystkie zakupione bilety zachowują swoją ważność i będą honorowane w nowym terminie i miejscu wydarzenia. W związku ze zmianą lokalizacji koncertu, w sprzedaży pojawiły się bilety na miejsca siedzące w cenie 149 oraz 189 zł.

Bilety można kupić na stronie https://knockoutprod.net/pl/concert/detail/333

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *