Beyond The Black na jedynym koncercie w Polsce

Niemiecka grupa powróci do Polski w ramach przyszłorocznej trasy „Dancing In The Dark” – mistrzowie metalu symfonicznego zagrają 23 kwietnia w Krakowie.

Występ Beyond The Black, to koncert nie do pominięcia, jeśli cenicie w metalu patos i przebojowość, które podkreśla delikatny, acz wyrazisty głos wybitnej wokalistki Jennifer Haben. 

BEYOND THE BLACK (Niemcy) metal symfoniczny:
Beyond the Black budzą podziw swoją żelazną etyką pracy – nie dość, że w styczniu wypuścili eponimiczny krążek (piąty w dyskografii), to jeszcze dosłownie przed chwilą zademonstrowali światu świeżutki numer, “Call My Name”. Czy to kandydat na największy hit w historii grupy? Całkiem możliwe, co imponuje tym bardziej, biorąc pod uwagę sowitą porcję przebojów, które Niemcy wydali do tej pory. Jak widać, pupile Nuclear Blast nie zwalniają tempa, a ich maksymalnie wielki i monumentalny metal symfoniczny z każdym materiałem staje się coraz szlachetniejszy. Bo tutaj w parze idą duże refreny i zmyślne aranżacje; lepiące się do ucha melodie i odpowiednia dawka ciężaru; dopieszczona produkcja w pakiecie z organicznym brzmieniem. Nie sposób ich nie kochać.

Niemieckie gwiazdy metalu symfonicznego Beyond the Black obrazują doskonale historię sukcesu. Już ich debiutancki album z 2015 roku w ich rodzinnym kraju. „Songs Of Love And Death” przez tygodnie oblegał niemiecką Top 15 i doprowadził do przyznania zespołowi nagrody Metal Hammer Award 2015 za „Najlepszy debiut”.

Jego następca „Lost In Forever” (2016) od razu wszedł na niemieckie listy przebojów na 4. miejscu i utorował drogę do wielkiej trasy koncertowej z Niemiec po krajach takich jak Wielka Brytania, Rosja czy Japonia. Od debiutu na żywo w 2014 roku kilkukrotnie zagrali na największym metalowym festiwalu Wacken Open Air na świecie oraz koncertowali jako support dla takich gwiazd jak Aerosmith, Korn, Scorpions, Saxon czy Within Temptation.

W trakcie wydawania trzeciego albumu „Heart Of the Hurricane” Beyond the Black odbyło swoją pierwszą własną europejską trasę koncertową jesienią 2019 roku składającą się z ponad 20 koncertów w 10 krajach – większość z nich została wyprzedana. Ale jeszcze przed zakończeniem cyklu koncertowego Beyond the Black wrócili do studia, aby nagrać płytę numer cztery.

Wyczekiwany „Horizons” został wreszcie wydany w czerwcu 2020 roku i wszedł na 3. miejsce niemieckich list przebojów i jest jak dotąd najbardziej udanym albumem zespołu.

Teraz, dwa lata później, Beyond the Black powraca, aby rozpocząć nowy rozdział. Po wydaniu wysoko cenionych utworów „Reincarnation” i „Is There Anybody Out There” zespół wydał swój piąty album studyjny, zatytułowany „Beyond the Black” został wydany 13 stycznia 2023 nakładem Nuclear Blast.

Zamawianie w przedsprzedaży rozpoczyna się już teraz i towarzyszy mu mroczny i mocny nowy singiel „Winter Is Coming”, nadający właściwy ton największej jak dotąd trasie koncertowej BTB, która rozpocznie się 6 października w Wiedniu.

Szczegóły koncertu Beyond The Black w Polsce

Kiedy: 24 kwietnia 2024

Gdzie: Kraków, Kamienna12

Bilety na Beyond The Black / Kraków trafią do Knock Out Music Store już 31 lipca o 11:00

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

Organizator Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *