Biffy Clyro wraz z De Staat wystąpili w Warszawie

Koncert Biffy Clyro początkowo zaplanowany na 18 lutego tego roku w klubie Stodoła, w Warszawie został przełożony na 22 września 2022 roku. Tego dnia szkocki zespół wystąpił w Warszawie w Klubie Stodoła. Jako support wystąpił holenderski zespół De Staat. Zobaczcie zdjęcia z tego koncertu:

Biffy Clyro w Warszawie

Znani z hymnicznego alt-rocka, pochodzący ze Szkocji Biffy Clyro to dynamiczne trio, którego znakiem rozpoznawczym jest gardłowy wokal wokalisty i gitarzysty Simona Neila. Powstały we wczesnych latach 2000, Biffy Clyro przyciągał wiernych fanów swoim grunge’owym, hardcore’owym i prog-rockowym brzmieniem, które łączyło wpadające w ucho refreny z nietypowymi formami piosenek i galopującymi rytmami. Podczas gdy ich wczesne albumy pomogły zbudować rzeszę fanów w Wielkiej Brytanii, przebili się do międzynarodowej publiczności dzięki wydanemu w 2009 roku albumowi „Only Revolutions”, który zajął trzecie miejsce na brytyjskiej liście przebojów i zdobył nominację do Mercury Prize. Zespół nadal eksperymentował, wydając w 2013 roku dwupłytowy „Opposites”, a w 2019 roku album „Not Symmetry” ze ścieżką dźwiękową do filmu Jamie Adamsa „Balance”. W następnym roku ukazał się kolejny album „A Celebration of Endings”, którego premiera została opóźniona z powodu globalnej pandemii. Krążek ostatecznie ukazał się latem 2020 roku. W październiku 2021 ukazal sie dziewiaty album szkockiego zespołu „The Myth of the Happily Ever After”. Mówi się, że jest to „siostrzany album” ich wydawnictwa z 2020 roku.

De Staat w Klubie Stodoła

De Staat to holenderski zespół rockowy, które swoje pierwsze kroki zapoczątkował w Nijmegen w 2006 roku. Głównym pomysłodawcą projektu był wokalista Torre Florim, który zebrał zespół razem. De Staat jeszcze w roku 2008 podpisało kontrakt z wytwórnią Excelsior Recordings, w której to ukazała się ich debiutancka płyta Wait for Evolution. Wszystkie utwory zostały napisane i wyprodukowane przez Torre Florima . Album został bardzo dobrze przyjęty, a popularność zespołu szybko wzrosła. W ciągu roku wystąpili na festiwalach takich jak Dot to Dot, Glastonbury, Sziget i Lowlands. Na festiwalu Glastonbury De Staat wystapił na John Peel Stage. W trakcie występu na Lowlands, zespół został zauważony przez producentan Chris Gossa. Goss wprowadził De Staat do Mascot Records, która wydała Wait for Evolution na arenie międzynarodowej w 2010 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *