Black metalowcy z 1349 powrócą jesienią z nowym albumem. To będzie prawdziwe arcydzieło

Już w październiku ukaże się nowy album od norweskich black metalowców z 1349. Nadchodzi „The Wolf and the King”!

1349 nie jest taki sam jak inne zespoły. To zdecydowanie nie jest grupa przyjaciół, która postanowiła wspólnie tworzyć muzykę. 1349 to zespół utworzony z jednolitą wizją i konkretnym celem: utrzymać dziedzictwo black metalu.

Październik będzie należeć do Wilka i Króla

Wyrzeźbiony w sercu zamarzniętych krajobrazów Norwegii, album ten jest burzliwą odyseją przez osiem utworów czystego, nieskażonego black metalu. To dzieło bezbłędnie ukazuje mistrzostwo zespołu nad chaosem i rzezią, podkreślone przez dzikie utwory, takie jak główny singiel Shadow Point, niedawno wydany Ash of Ages i The God Devourer. Album, wyprodukowany przez Ravna i Jarretta Pritchardów, ukazuje pierwotną energię drugiej fali black metalu poprzez starożytne tajemnice i nieubłagany chaos współczesności.

„Nie podobał mi się kierunek, jaki obrał black metal w połowie lat 90. Black metal zaczął tracić wszystko to, co lubiłem w tym gatunku – ponurość, niesamowitość i pierwotne emocje, które mnie urzekły i wprowadziły w tę sferę. Wszystkie te zespoły oparte na syntezatorach ubierały się w pirackie koszule i wyglądały jak goci. To zrujnowało wszystko, co naprawdę jest mi bliskie i mojemu sercu.” Wspomina założyciel i wokalista zespołu

The „Wolf and the King” to najnowszy element tej krucjaty. Na ósmym albumie zespołu z Oslo, czujemy jak muzycy ujarzmiają pierwotną energię drugiej fali black metalu, która definiuje dekadę, i kieruje ją przez starożytne tajemnice i nieubłagany globalny chaos lat 20. XXI wieku.

Wczoraj miała miejsce premiera singla „Shadow Point”, który promuje nadchodzącą nową płytę.

1349 – „The Wolf and the King”

Tytuł albumu pochodzi od klasycznej alegorii alchemicznej: Wilk pożera króla. Potem wilk zostaje pożarty przez płomienie, a z popiołów powstaje nowy król. „Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o alchemii, gdy byłem młody, chodziło mi o ludzi zamieniających metal w złoto” – mówi Ravn. „W dalszej części drogi, przeglądając różne literatury i praktyki magiczne, zdałem sobie sprawę, że to, co zamieniasz w złoto, jest metaforyczne. Zasadniczo chodzi o rozwój osobisty. Chcesz się doskonalić, aby być lepszą wersją siebie i właśnie to staramy się robić. Próbujemy także pokonać swoje słabości, zabić nasze ego, aby stale się rozwijać jako osoby. Jeśli nie przejdziemy tego procesu nie, nie powstaniemy z popiołów.

Zespół pracował razem, żeby móc dopiąć swego celu, żeby doskonalić się i zaserwować nam dzieło, które będzie mogło dumnie reprezentować scenę black metalową przez następne dekady.

Album zostanie wydany pod szyldem Season Of Mist. Premiera nowej płyty będzie miała miejsce 10 października 2024, ale już teraz możecie kupić album w preorderze TUTAJ.

Tracklist:
1. The God Devourer (5:10)
2. Ash of Ages (5:27)
3. Shadow Point (3:40)
4. Inferior Pathways (4:28)
5. Inner Portal (5:08)
6. The Vessel and The Storm (5:15)
7. Obscura (3:44)
8. Fatalist (5:51)

Przypominamy, że zespół 1349 w pażdzierniku szykuje trasę po Europie, w ramach której dwukrotnie zagra koncerty w Polsce:

10 października zespół zagra w klubie Proxima w Warszawie a 11 października w krakowskim klubie Kamienna 12. 1349 pojawi się w towarzystwie Kampfar oraz Afsky.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *