Black metalowy Dawn Ray’d promuje swoje nowe wydawnictwo. Zobacz galerię z koncertu

Black metalowy zespół Dawn Ray’d wyruszył w trasę promującą swoją nową płytę. Zobacz zdjęcia z koncertu w Birmingham

Dawn Ray’d to black metalowe trio z Liverpoolu. Jak określają siebie: „Gramy antyfaszystowski i anarchistyczny black metal”. Ich muzyka to połączenie surowego black metalu z melodyjnym folkiem. Charyzmatyczny wokalista (Simon B.) świetnie prezentuje się na żywo. Zarówno w typowym dla tego gatunku growlu jak i czystym, melodyjnym śpiewie. Mało tego, ten gość gra na skrzypcach, co najbardziej mnie ujęło. Jest w ich twórczości jakaś cząstka spokoju i światła, pomiędzy ciężkimi blastami na perkusji i ciemnością, która najbardziej towarzyszy temu typu muzyce.

Dawn Ray’d zagrał w Scruffy Murphys

Zespół zagrał koncert promujący swoją nową płytę w legendarnym już rockowym pubie- Scruffy Murphys w Birmingham. Nie jest to wielki pub, ale dość popularny wśród fanów cięższych brzmień. Zobaczcie galerię z koncertu, który odbył się 25 marca. Przed nimi zagrali Cairns (atmospheric, post black metal) z Manchester oraz Crimson Throne– atmospheric black metal.

Cairns

Crimson Throne

Dawn Ray’d

Dawn Ray’d „To Know The Light”

Zespół ma na swoim koncie trzy studyjne albumy. Ostatni z nich ukazał się trzy dni temu. Można znaleźć na nim dziesięć premierowych utworów. Sam zespół przedstawił zawartość nowego albumu tak:

Te 10 piosenek dokumentuje naszą osobistą podróż przez anarcho-nihilizm. To podróż od rozpaczy do odnajdywania radości w oporze, do obrony światła i miłości wszelkimi sposobami, do znajdowania nowych powodów, żeby nie poddawać się w tym coraz ciemniejszym świecie.

Dawn Ray’d na swoim Facebooku

Jeśli jesteście fanami eksperymentowania z cięższym brzmieniem, koniecznie sprawdźcie tę grupę. Znajdziecie tu wiele różnych wibracji. Od energicznego black metalowego blastu po dźwięki rodem z tradycyjnej irlandzkiej muzyki.

Dawn Ray’d „To Know The Light”

Możecie też odwiedzić zespołowy Bandcamp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *