Black River wyrusza w trasę. Znamy daty i miejsca koncertów.

Super grupa złożona między innymi z muzyków zespołów takich jak Behemoth, Dimmu Borgir, Neolithic czy Wrinkled Fred wyrusza w długo oczekiwaną trasę po Polsce. Znamy miejsce i daty koncertów.

Black River to grupa muzyczna, która powstała po rozpadzie zespołu Neolithic. W 2008 roku na rynku pojawił się ich debiutancki album pod tytułem „Black River”. W skład zespołu wchodzą między innymi: Tomasz „Orion” Wróblewski (Behemoth, Vesania), Dariusz „Daray” Brzozowski (Dimmu Borgir, Hunter, Vader) czy Maciej Taff (Rootwater). Grupa szybko pozyskała sobie rzeszę fanów.

Black River wydał piąty studyjny album.

W tym roku na półkach sklepowych ukazał się piąty album zespołu pod tytułem „Generation aXe”. Krążek zawiera 10 świeżych utworów i jeden bonusowy cover. Każdy z tych utworów dostarcza nam intensywnych doznań. Jest to energiczny, ale wydawałoby się, że dość krótki album i po przesłuchaniu można czuć niedosyt. Sam zespół komentuje:

Generation aXe to płyta koncepcyjna. Nosi w sobie konkretne przesłanie i energię który wyszła z nas sama. Nikt nie liczył minut bo nie o to tu chodziło. Dołożenie kolejnych utworów w tej konwencji nie miało już sensu. Zwalniać i dodawać coś tylko po to aby wydłużyć czas płyty(?) tym bardziej. To sama esencja która na pewno wymaga od słuchacza większego zaangażowania i skupienia nad przemijającym czasem który umyka jak kolejne kawałki na Generation aXe.

Black River

Koncerty Black River. Daty i miejsca koncertów.

Black River zagra pięć koncertów tej jesieni.:

  • 18.11.2022 – Płock – R69K
  • 19.11.2022 – Szczecin – KOSMOS
  • 20.11.2022 – Poznań – U BAZYLA
  • 25.11.2022 – Gdynia – UCHO
  • 26.11.2022 – Warszawa – VOO DOO

W Szczecinie supportami będą Hostia i Terrordome. Zaś na koncertach w Gdyni i Warszawie Black River wystąpi jako gość specjalny przed The Sixpounder.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *