Black Star Fest w Bydgoszczy z udziałem Flapjack, Black Star, Hope

BLACK STAR FEST jest to wydarzenie na koncertowej mapie Bydgoszczy, które przed laty zostało stworzone by kultywować pamięć o zmarłym przyjacielu Aleksandrze Mendyku

Aleksander Mendyk był gitarzystą zespołów Acid Drinkers i Flapjack. Olass przez lata był też związany z bydgoską sceną muzyczną, gdzie śpiewał i grał na gitarze w zespole None. Jedną z idei festiwalu była chęć zapraszania zespołów, które mniej lub bardziej zaprzyjaźnione były z Olkiem, lub w jakiś sposób były dla Niego ważne.

Nie inaczej będzie tym razem. 16 lat po śmierci Olassa postanowiliśmy przywrócić tę tradycję i zaprosić zespoły Flapjack, Black Star oraz Hope. W takim składzie pojawimy się 3 lutego w bydgoskim MCKu i z pewnością będzie to doskonała okazja, by w przyjacielskim gronie przypomnieć wyjątkową postać Olka.

Flapjack na Black Star Fest w Bydgoszczy

Dotychczasowe albumy: „Ruthless Kick”; „Fairplay” czy „Juice Planet Earth” stały się jednym z symboli szeroko pojętej polskiej muzyki rockowej lat 90. Przyczynkiem do spotkania po latach była niespodziewana śmierć wokalisty zespołu – Grzegorza „Guzika” Guzińskiego. Koncerty pod hasłem Tribute to Guzik wskrzesiły rockowego ducha dawnych lat, a zespół postanowił przy okazji prób zarejestrować kilka utworów, które ostatecznie przerodziły się w nowy album „Sugar Free”, którego premiera będzie 13 września 2023 roku. Płyta będąca eklektycznym połączeniem muzyki metalowej, rap i hard core jest na naszej scenie muzycznej czymś ożywczym a koncerty przenoszą w czasy, gdy w klubach stage diving był czymś naturalnym.
Obecnie w skład zespołu wchodzą: Robert „Litza” Friedrich (Luxtorpeda); Maciej „Ślimak” Starosta (Acid Drinkers); Maciej Jahnz (Orgasmatron); Rafał „Hau” Mirocha (Dynamind); Michał „MIHAU” Kaleciński. W miejsce zmarłego Guzika dołączył Jakub „Kroto” Krotofil (Hope) a kolorytu całości dodaje Michał Baj znany szerzej jako DJ Eprom.

Black Star – Black Star Fest w Bydgoszczy

Zespół Black Star w obecnym składzie istnieje od początku 2023 ale dwóch członków grało już we wcześniejszej odsłonie. Obecny Black Star to Barton voc – (Chain Reaction, Lostbone), Demolka – bębny (None), Stojak – git (Paulo Sergio), Grzegorz – (Infliction), Rafał – Bas (Hounsis). Każdy z obecnego składu ma duże doświadczenia na muzycznej scenie metalowej. Obecnie styl to szeroko pojęty modern metal.

W tej konfiguracji osobowej nagrali EP-kę z 3 utworami, która ukazała się w grudniu wraz z klipem promującym.

Black Star o EP-ce:

„Teksty na nowej epce poruszają różne tematy życia. Są ważnym aspektem, ponieważ wiemy co nas otacza a nasz moralny kręgosłup nie pozwala nam przejść obok wielu kwestii obojętnie. Pierwszy utwór mówi o uczuciach ludzi, którzy borykają się z przeciwnościami życia. Otoczeni problemami, które są niełatwe – „Opuszczony przez światło” pozostawiony w piekle swojego życia . Drugi utwór dotyczy zwierząt, które są hodowane na smierć. Każdego dnia zabijane jest dokładnie 72 miliardy niewinnych istnień dla naszych konsumpcyjnych zachcianek. Kawałek trzeci opowiada o zabójcy, który może wszystko zabijać w celu uzyskania władzy, ale nie wszystko jest jednak osiągalne. Dążenie do celu po trupach myśląc, że jest się bogiem, zapominając o tym, że w rzeczywistości jest się tylko zwykłym śmiertelnikiem.”

HOPE istnieje od 2006 roku i od samego początku tworzy muzykę z gatunków rapcore i nu metal. W utworach można odnaleźć sporo inspiracji takimi zespołami jak Korn czy Limp Bizkit. Muzyka zespołu charakteryzuje się bardzo energicznym i pozytywnym przekazem trafiającym do dość szerokiej grupy odbiorców.
W 2009 roku ukazał się debiutancki album „Join the gang”, który oprócz Polski został również wydany w Japonii. Zespół został zauważony na rynku, co przełożyło się na występy na coraz większych wydarzeniach muzycznych w kraju i za granicą. Najnowszym wydawnictwem zespołu jest pochodzący z początku 2019 roku album „Name it”.
Zespół ma na swoim koncie wiele występów na różnego rodzaju wydarzeniach muzycznych. W 2015 roku, jako pierwszy polski zespół w historii, HOPE mieli zaszczyt wystąpić jako support przed Limp Bizkit podczas ich koncertu w Krakowie. Poza tym formacja miała okazję grać na tej samej scenie przez innymi znanymi wykonawcami, na przykład przed Body Count z Ice-T, Suicidal Tendencies, Jinjer, Hactivist, Hed(p.e.) oraz Skindred.

BLACK STAR FEST 2024 – wystąpią Flapjack, Black Star, Hope

3 luty 2024
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

BILETY: www.bilety24.pl
I Pula – 70 zł
II Pula – 80 zł
Bilety dniu koncertu – 90 zł
Wkrótce będzie możliwość zakupienia biletów stacjonarnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *