Black Tusk powraca z nowym albumem. Premiera już niebawem

Legenda sludge metalu- Black Tusk powraca z nowym albumem. Premiera już na wiosnę!

Black Tusk to bezkompromisowa legenda swojego gatunku. Zespół powraca do swoich fanów z nowym materiałem. Najnowszy album ukaże się już pod koniec kwietnia i będzie to siódme studyjne wydawnictwo w historii tej grupy.

„The Way Forward” nadchodzi

„The Way Forward” to tytuł nadchodzącego wydawnictwa, które ukaże się 26 kwietnia 2024. Black Tusk to amerykański zespół znany ze swojego „bagnistego” brzmienia. Tym razem powróci ze swoim siódmym albumem.

„Głównym tematem tej płyty jest poskładanie życia na nowo”. Gitarzysta i wokalista Black Tusk- Andrew Fidler, tak opowiada o nowym albumie zespołu:

„Kiedy wydaje się, że wszystko jest przeciwko tobie, opuść głowę i przeciśnij się przez to. Weź te złe rzeczy, które się dzieją Twoim życiu, i wykorzystaj je do tworzenia”.

„Byliśmy w stanie dodać na nowej płycie partie główne, harmonie i całą masę innych rzeczy, których nie robiliśmy w przeszłości” – mówi Fidler. „Jeśli chodzi o nasze płyty, to ta zawiera najwięcej utworów na gitarze”.

Można to usłyszeć w piskliwej solówce „Dance on Your Grave”, zabójczych harmoniach w „Harness (The Alchemist)” oraz we wspaniałej grze na dwóch gitarach w potężnym utworze tytułowym.

Ten album jest siódmym w dorobku metalowej ekipy z Savannah, ale dla Black Tusk jest w nim wiele nowości. To ich pierwszy album w nowym składzie, w którym gitarzysta Chris „Scary” Adams i basista Derek Lynch dołączają do Fidlera i perkusisty Jamesa Maya. Co czyni ją także pierwszą płytą w dwom gitarzystami w składzie.

Czytaj także: Pearl Jam ogłasza trasę koncertową. Nowy album już niebawem

Premiera płyty oraz preorder

Premiera płyty „The Way Forward” zaplanowana jest na 26 kwietnia tego roku. Na krążku znajdziemy 11 świeżych utworów w charakterystycznym stylu dla sludge metalu. Album będzie dostępny w formacie cyfrowym, Digipacku, winylu oraz specjalnej limitowanej wersji na kolorowych winylach. Preorder albumu można dokonać TUTAJ.

Black Tusk „The Way Forward”

1. Out Of Grasp – 2:47
2. Brushfire – 2:22
3. Harness (The Alchemist) – 2:35
4. Lessons Through Deception – 2:14
5. Breath Of Life – 5:12
6. Dance On Your Grave – 2:54
7. Against The Undertow – 3:06
8. Lift Yourself – 3:31
9. Ocean Of Obsidian – 2:50
10. Flee From Dawn – 3:38
11. The Way Forward – 4:40

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *