Blaze Bayley (ex-Iron Maiden) miał zawał. Najbliższe koncerty zostają przełożone

Były wokalista Iron Maiden i frontman Wolfsbane Blaze Bayley trafił do szpitala po tym, jak doznał ataku serca.

Blaze Bayley doznał ataku serca. Post na kanałach społecznościowych potwierdza, że były muzyk Iron Maiden trafił do szpitala. Najbliższe daty tras koncertowych zostały przełożone. Co z koncertem w Polsce?

Blaze Bayley (ex-Iron Maiden) miał zawał. Co wiemy?

Ze szczerym żalem informujemy, że Blaze miał atak serca w domu wczoraj wieczorem i jest teraz w szpitalu w stabilnym stanie, czekając na wiadomości o dalszej operacji/leczeniu

– czytamy w oświadczeniu.

W dalszej części tekstu czytamy o przełożeniu zaplanowanych koncertów na bliżej nieznany termin.

Blaze Bayley odwołuje koncerty. Co z występem w Polsce?

Były wokalista Iron Maiden, Blaze Bayley miał powrócić do Polski i wystąpić w sierpniu 2023 na Steel Fest w Stalowej Woli. Festiwal będzie gościł takie zespoły jak min. Hate, Labyrinth, Ceti, Trauma i wielu innych.

W chwili obecnej nie podano żadnych oficjalnych informacji dotyczących tego koncertu.

Blaze Bayley mimo odejścia z Iron Maiden na spore grono wiernych fanów

Blaze Bayley to brytyjski wokalista, występujący w metalowym zespole Blaze Bayley i najbardzie znany jest jako były wokalista Iron Maiden w którym występował w latach 1994–1999 i nagrał dwie płyty „The X-Factor” (1995) i „Virtual XI” (1998). Wokalista rozpoczynał swoja karierę muzyczną w 1984 w zespole Wolfsbane, a następnie dołączył do Iron Maiden, z którymi nagrał wspomniane wcześniej płyty i koncertował na całym świecie.

Blaze Bayley to brytyjski muzyk rockowy i metalowy, znany głównie jako były wokalista zespołów Wolfsbane i Iron Maiden. W 1994 roku zastąpił Bruce’a Dickinsona w Iron Maiden, gdzie nagrał z zespołem dwa albumy – „The X Factor” i „Virtual XI”. W 1999 roku opuścił Iron Maiden i powrócił do działalności zespołu Wolfsbane, z którym wydał kilka albumów.

Po odejściu z Wolfsbane Blaze Bayley rozpoczął karierę solową, wydając wiele albumów, takich jak „Silicon Messiah”, „Tenth Dimension” czy „The Man Who Would Not Die”. Jego muzyka cechuje się ciężkimi riffami, melodyjnymi solówkami i mocnymi wokalami.

Blaze Bayley jest uważany za jednego z najbardziej szanowanych wokalistów w scenie rockowej i metalowej, a także za jednego z najbardziej utalentowanych tekściarzy. Jego twórczość jest doceniana przez fanów z całego świata, a on sam jest uważany za jednego z najbardziej szanowanych i autentycznych muzyków w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *