Bloodstock Open Air Festival już za niecałe 2 miesiące! Co warto wiedzieć o festiwalu?

Bloodstock Festival to największy niezależny festiwal na Wyspach Brytyjskich, wypełniony po brzegi metalowym i rockowym brzmieniem. Sprawdź kto pojawi się w tym roku w Catton Hall.

Catton Hall w hrabstwie Derbyshire co roku zamienia się w iście rock’n’rollowe miejsce, a to za sprawą niesamowitego festiwalu, który od lat łączy ludzi! Mowa tu oczywiście o Bloodstock Open Air Festival, który dumnie powstaje z kurzu na polu pośrodku drzew i pięknej brytyjskiej przyrody. W tym roku również impreza planowana jest z rozmachem! Mimo to, że Bloodstock jest dość głośnym festiwalem, możemy poczuć się jak na campingu, a to za sprawą miejsca i rodzinnej atmosfery panującej podczas imprezy.

Bloodstock Open Air Festival 2024. Kto zagra na festiwalu?

Bloodstock Open Air Festival to nie tylko rodzinna atmosfera, czas spędzony w gronie niesamowitych ludzi i niezapomniane emocje, które zapadną w pamięci na długo. Ta impreza to przede wszystkim muzyka! Organizatorzy zadbali, żeby żaden z uczestników nie narzekał na nudę. Na scenach metalowej imprezy pojawią się między innymi:  Amon Amarth jako ekskluzywne show w UK. Architects, także ze swoim ekskluzywnym, festiwalowym show. A w roli trzeciego headlinera zagra nie kto inny jak Opeth, ze swoim specjalnym koncertem, gdzie fani będą decydować o setliście! A ponadto pojawią się ClutchRotting ChristFlogging MollyMalevolenceUnleash The Archers, CarcassThe Night FlightSepticfleshGreen LungIgorrr, Korpiklaani, Soen, Combichrist, Infected Rain oraz Hellripper, Hatebreed ze swoim jubileuszowym show z okazji 30 lecia istnienia, EnslavedNervosa, Crypta prosto z Brazylii, nie zabraknie łakoci dla fanów power metalu- Beast in Black oraz dobrego thrash metalu Forbidden. Naprawdę jest w czym wybierać, bo czeka nas ponad 120 zespołów na 4 festiwalowych scenach!

Bloodstock to również szansa dla młodych kapel, bo to właśnie z myślą o promocji utalentowanych artystów powstał ten festiwal. Cały rok trwały eliminacje pod nazwą Metal 2 The Masses, które odbyły się zarówno w UK jak i w Europie, w tym w Polsce.

Polskie eliminacje w tym roku zwyciężył zespół Semprah, i to właśnie oni będą reprezentować nas na New Blood Stage.

Jak dotrzeć na miejsce?

AUTOBUSY

Najprościej dotrzeć na miejsce jednym z podstawionych autobusów.

Oficjalny festiwalowy autobus będzie kursował pomiędzy wejściem na festiwal a stacją kolejową TAMWORTH w następujących dniach i godzinach:

Na festiwal częste wyjazdy w ciągu dnia.

CZWARTEK 8 SIERPNIA – 11:00 – 16:00

Z festiwalu częste wyjazdy w ciągu dnia.

PONIEDZIAŁEK 12 SIERPNIA – 07:30 – 12:00

Wszystkie autobusy kursują bezpośrednio z dworca kolejowego w Tamworth. Personel Big Green Coach będzie dostępny we wszystkich godzinach pracy, aby Wam pomóc.

Opłata za bilet w obie strony będzie kosztować 14 GBP przedsprzedaż (15 GBP w dniu rozpoczęcia festiwalu)

Bilety jednorazowe można kupić tego dnia w cenie 10 GBP (akceptujemy płatność gotówką i kartą)

Radzimy wszystkim, aby w miarę możliwości dokonywali zakupów z wyprzedzeniem. Bilety można nabyć TUTAJ.

Możecie również dojechać na festiwal z jednej z 35 lokalizacji:  Birkenhead, Bournemouth, Bradford, Bridgend, Bristol, Cambridge, Cardiff, Carlisle, Chester, Coventry, Crewe, Edinburgh, Exeter, Glasgow, Gloucester, Leeds, Liverpool, London, Manchester, Middlesbrough, Newcastle, Newport, Norwich, Nottingham, Oxford, Plymouth, Preston, Sheffield, Southampton, Stoke-On-Trent, Sunderland, Swansea, Taunton, Worcester & York.

POCIĄGI

Możecie również dotrzeć na miejsce pociągiem. Kierujcie się do Tamworth, tam będą na Was czekać autobusy festiwalowe. Rozkład jazdy pociągów znajdziecie TUTAJ.

Jeśli macie ochotę wybrać się na festiwal z Polski, najprościej kupić lot na lotnisko East Midlands Airport, które znajduje się najbliżej Catton Hall.

SAMOCHODY

Jeśli cenicie sobie luksus podróżowania własnym samochodem i macie wolne miejsce, zawsze możecie dołączyć do programu Lifeshare, gdzie możecie znaleźć towarzysza Waszej podróży.

Bloodstock Open Air Festival 2024. Data, miejsce i bilety.

Tegoroczna edycja Bloodstock Open Air odbędzie się 8 – 11 sierpnia 2024 w Catton Hall w hrabstwie Derbyshire w Anglii.

Bloodstock Open Air Festival – oficjalny plakat imprezy

Karnety weekendowe w cenach:

  • Karnety weekendowe  Standard (w tym cena pola namiotowego) – £192
  • Child Weekend (od 4 do 11 lat) – £54

Bilety jednodniowe w cenie:

  • Bilet jednodniowy – £89
  • Bilet dla dziecka (od 4 do 11 lat) – £35
  • Dzieci poniżej 4 roku życia wchodzą za darmo

Bilety można nabyć tutaj.

Więcej informacji na temat Bloodstock Festival 2024 znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *