BMG wyda reedycje płyt Black Sabbath z Ronnie Jamesem Dio. Premiera już niebawem!

BMG zapowiada od dawna wyczekiwane reedycje płyt Black Sabbath z Ronnie Jamesem Dio. Wydania 2CD i 2LP dwóch pierwszych płyt Black Sabbath z Ronnie James Dio zawierają na nowo zremasterowane albumy oraz niepublikowany i rzadko dostępny materiał.

Wokalista Ronnie James Dio dołączył do Black Sabbath w 1979 roku i nagrał z nimi dwa albumy uważane dziś za klasykę rocka: „Heaven And Hell” i „Mob Rules”. Szybujący pod niebiosa tenor Dio i jego gotyckie teksty idealnie wpisały się w ostre riffy, mocne brzmienie i ciemny wizerunek zespołu.

BMG wyda reedycje płyt Black Sabbath z Ronnie Jamesem Dio

BMG oddaje cześć wielkiej spuściźnie tego istniejącego bardzo krótko składu zespołu przez nowy master obydwu płytom i dodając niepublikowane i rzadko dostępne nagrania. HEAVEN AND HELL: DELUXE EDITION oraz MOB RULES: DELUXE EDITION zostaną wydane osobno 4 i 18 listopada. Każdy z tytułów dostępny będzie w wersjach 2CD i 2LP. Ze względów na ograniczenia materiału obydwie wersje winylowe zawierają selekcję bonusowego materiału, który jest w wersjach CD. Całość ukaże się również w wersji digital oraz na platformach streamingowych.


Dio dołączył do Black Sabbath po raz pierwszy w 1979 roku i szybko zaprzyjaźnił się z gitarzystą Tonym Iommim, basistą Geezerem Butlerem i perkusistą Billem Wardem. Gdy „Heaven And Hell” ukazało się w kwietniu 1980, recenzenci byli pełni zachwytu odnosząc się przede wszystkim do arcydzieł grupy: „Neon Knights” i utworu tytułowego. Płyta dotarła do 9 miejsca w UK i 28 w USA, gdzie pokryła się platyną.

HEAVEN AND HELL: DELUXE EDITION zawiera wiele dodatkowych utworów, m.in. koncertowe wersje „Children Of The Sea” i „Die Young” nagrane w 1980 roku w Hartford (USA). Znajdą się tam także takie rarytasy jak koncertowe wersje „E5150” i „Neon Knights”, które pojawiły się na limitowanym wydaniu z 2007 roku „Black Sabbath: Live At Hammersmith Odeon”.


Kolejnym albumem po „Heaven And Hell” był nagrany w 1981 roku przez zespół „Mob Rules” z nowym perkusistą w składzie, którym został Vinny Appice.

Wydana w październiku 1981 roku i pokryta złotem płyta stała się kolejnym klasykiem Sabbath, zawierając tak niezwykłe kompozycje jak „The Sign Of The Southern Cross”, „Turn Up The Night” oraz tytułowy „Mob Rules”.

BLACK SABBATH „HEAVEN AND HELL: DELUXE EDITION”
Premiera: 4 listopada

„MOB RULES: DELUXE EDITION”
Premiera: 18 listopada

Obydwa albumu będą dostępne w wersjach 2LP lub 2CD

PRZEDSPRZEDAŻ:
https://blacksabbathband.lnk.to/HHMRPR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *