Bodom After Midnight „Paint The Sky With Blood” w hołdzie Alexi Laiho

Bodom After Midnight zapowiada wydawnictwo „Paint The Sky With Blood” nagrane w hołdzie Alexi Laiho.

Bodom After Midnight „Paint The Sky With Blood”: sprawdź szczegóły

Podobnie jak my, Alexi byl zachwycony tymi piosenkami i chciał je wydać, cieszymy się wiec, że możemy spełnić jego życzenie. Nie trzeba dodawać, że jesteśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy być częścią jego ostatniego projektu twórczego i że teraz możemy go pokazać tak, jak on chciał. Nadszedł czas, by jeszcze raz wypuścić bestie z klatki, by uczcić muzykę, jaka tworzył Alexi, jego dziedzictwo i jego samego.

– zapowiadają wydawnictwo członkowie zespołu.

W 2020 świat obiegła wiadomość: nowo utworzona supergrupa , na której czele stal niezwykle utalentowany Alexi Laiho, ma zostać następcą legendarnej metalowej formacji Children Of Bodom. Plany były wielkie – wiosna miała ukazać sie EPka, a pod koniec roku – pełnowymiarowe wydawnictwo.

EPka, „Paint The Sky With Blood” (premiera: 23.04.21/Napalm Records) nagrana została w Finlandii w zeszłym roku i miała być początkiem nowego, ekscytującego rozdziału.

Niestety ten rozdział zakończył się o wiele za wcześnie i teraz, ta trzyczęściowa płyta nabiera zupełnie nowego znaczenia. „Paint The Sky With Blood” to poruszający hold dla wybitnego artysty, niezrównanego gitarzysty i wokalisty, Alexi Laiho oraz jego wyjątkowego dziedzictwa dźwiękowego. Jest to tez jednocześnie nowoczesny hold dla samego gatunku.

Zobacz również: Smash Into Pieces: Singiel, teledysk i nowa płyta. Zobacz wideo!

Bodom After Midnight „Paint The Sky With Blood”

Burza szalejących gitar i dudniących bębnów połączona z wszechstronną mocą wokalna Alexi Laiho, tak brzmi utwór „Paint The Sky With Blood” – numer otwierający czternastominutowa EPke o tym samym tytule. Kompozycja przypominać może wczesne dokonania CHILDREN OF BODOM, a jednocześnie dodane do niej zostały ekscytujące, nowoczesne elementy.

Drugi numer to ogłuszający „Payback’s A Bitch”, to idealny przykład na mocne uderzenie, brzmienie, które nie ma sobie równych. Sposób, w jaki współpracują miedzy sobą Alexi Laiho, gitarzysta Daniel Freyberg, perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost) , basista Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz) oraz klawiszowiec Vili Itäpelto jest nie tylko świadectwem niezwykłych zdolności muzycznych zespołu, ale ukazuje także ich umiejętności w zakresie celnego uwzględniania różnorodnych wpływów gatunkowych.

Zamykający płytkę cover „Where Dead Angels Lie” to absolutny triumf – oryginalnie kompozycja ta wykonywana jest przez szwedzkich mistrzów ekstremalnego metalu, Dissection, w wersji Bodom After Midnight lsni jak ponadczasowy klasyk z nowym szlifem. Niesamowite riffy i wokale, gdzie groźne pomruki przeplatają się z charakterystycznymi gardłowymi, zniekształconymi partiami , pozostają wierne oryginałowi, ale jednocześnie noszą też piętno Bodom After Midnight.

Bodom After Midnight „Paint The Sky With Blood”: lista utworów:

  1. Paint The Sky With Blood
  2. Payback’s A Bitch
  3. Where Dead Angels Lie (Dissection Cover)

EP Paint The Sky With Blood dostepna bedzie w nastepujacych formatach:
-10″ kolorze oxblood (’kolczaste’ opakowanie)
-10″ w wersji Inkspot Ox/Black (’kolczaste’ opakowanie)

  • Deluxe Box
  • Album w wersji cyfrowej

[Deluxe Box]

BODOM AFTER MIDNIGHT:
Alexi Laiho – gitara & wokale
Daniel Freyberg – gitara
Mitja Toivonen – bas
Waltteri Väyrynen – perkusja

BODOM AFTER MIDNIGHT online:
Facebook, Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *