Bokassa, zespół który zachwycił Metallice wydał kolejny singiel.

Nowy album Bokassa trafi na sklepowe półki 21 czerwca 2019. Zobaczcie singiel promujący wydawnictwo zespołu supportującego Metallice.

Bokassa, zespół który zachwycił Metallice, udostępnił właśnie swój najnowszy singiel, “Captain Cold One”. Piosenka zapowiada nowy album Norwegów, „Crimson Riders”.

Bokassa: Nowy singiel “Captain Cold One”

Frontman zespołu, Jørn tak mówi o tym utworze:

„Kapitan Cold One” to kolejna postać w uniwersum Bokassy. Podąża on śladami Hellbilly Handfishera, Crocsodile Dundee oraz mitycznego Nieśmiertelnego Kosmicznego Pirata. Kapitan to człowiek, który żyje dla weekendów, a każdy dzień dla niego jest właśnie jak weekend! Jest on twoim przyjacielem z diabłem na ramieniu, antybohaterem, którego można polubić, gościem, któremu niekoniecznie powiedzie się na studiach i co najważniejsze, człowiekiem, który żyje tak, jakby był już piątek, a jest dopiero poniedziałek! Muzycznie natomiast znajdziecie tutaj zarówno odniesienia do Beastie Boys, pop punkowych ekstrawaganckich refrenów oraz do zagrywek w stylu Slayera. Napisałem ten numer po usłyszeniu w radiu audycji na temat piosenek z użyciem ‘woooah’ i postanowiłem, że napiszę najbardziej epicki utwór w tym stylu.

Bokassa: Szczegóły nowej płyty

W swojej twórczości Bokassa łączy stoner rockowy groove i riffy z energią i nieprzewidywalnością punka i hardcore’a tworząc własną, oryginalną stonerpunkową stylistykę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: New Model Army: Nowa płyta i koncerty w Polsce!

Płyta ‘Crimson Riders’ nagrana została w Brygga Studio w rodzinnym mieście fomacji, Trondheim, a produkcją krążka zajął się sam zespół we współpracy z Yngve Andersenem (Blood Command), za miks odpowiedzialny był Simon Jackman, a za mastering – legendarny Brian ‘Big Bass’ Gardener.

Album ukaże się 21 czerwca i dostępny będzie na LP, CD oraz w formatach cyfrowych. Płytę zamawiać można już w tym miejscu: https://lnk.to/Bokassa

Lista utworów:
1.Brologue
2.Charmed & Extremely Treacherous
3.Vultures
4.Mouthbreathers Inc.
5.Wrath Is Love
6.Crimson Riders
7.Captain Cold One
8.Blunt Force Karma
9.Immortal Space Pirate 2

Na pierwszy singiel Bokassa wybrała utwór „Mouthbreathers Inc.”, którego premiera miała miejsce 18 kwietnia 2019 roku.

Bokassa na wspólnej trasie z Metallica

Na początku 2018 roku Lars Ulrich z Metalliki zagrał Bokassę w swoim programie radiowym, ‘It’sElectric’, mówiąc wprost, że są po prostu “cholernie dobrzy” i są jego ulubionym nowym zespołem. Bokassa, zespół który zachwycił Metallice, wyruszyła na wspólną trasę z metalowymi gigantami.

Metallica w Polsce

W maju 2019 wystartuje kolejna odsłona trasy WorldWired Tour, która obejmie również Europę. Metallica zagra w naszym kraju 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obok Metallicy na scenie pojawią się oczywiście grupy Bokassa i Ghost.

Przypomnijmy: będzie to drugi koncert formacji na Stadionie Narodowym. Pierwszy raz Metallica zagrała na tym obiekcie w 2014 roku Metallica, jako headliner polskiej edycji festiwalu Sonisphere. Łącznie grupa zagrała w naszym kraju 11 razy.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/BokassaBand/
https://www.twitter.com/bokassaband/
https://www.instagram.com/bokassaband/
https://www.youtube.com/channel/UCvpoGaFjdK1YmiRTGbhNDHQ
https://bokassa.probitymerch.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *