Bombay Bicycle Club wystąpią w warszawskiej Progresji

Bombay Bicycle Club to angielski zespół indie rockowy z Crouch End w Londynie, eksperymentowali z różnymi gatunkami, w tym folkiem, elektroniką, world music i indie rockiem.

Skład formacji Bombay Bicycle Club to Jack Steadman, Jamie MacColl, Suren de Saram i Ed Nash.

Bombay Bicycle Club piszą piosenki na sobotnie noce i niedzielne poranki od swoich nastoletnich lat. To, że są teraz ledwie po trzydziestce i pozostają jednym z najbardziej pomysłowych, wytrwałych i zapewne wpływowych brytyjskich zespołów gitarowych minionego pokolenia, wiele mówi o ich zdolności do innowacji. Ale to także świadczy o tym, że zespół ma ucho do melodii i jest mistrzem w wykorzystywaniu go w swoich utworach.

Bombay Bicycle Club wydali dwie EP-ki i debiutancki singiel „Evening/Morning”oraz pięć albumów, w tym „So Long, See You Tomorrow”, który znalazł się na szczycie list przebojów w lutym 2014 roku.[4] Zespół koncertował na całym świecie jako headliner, grając w Ameryce Północnej, Australii, Europie i Azji.

W styczniu 2016 roku czterej członkowie ogłosili, że będą realizować solowe projekty. Nash nagrywał muzykę pod nazwą Toothless i wydał swój debiutancki album na początku 2017 roku. Frontman Steadman pod pseudonimem Mr Jukes wydał swój debiutancki album w 2017 roku.

W styczniu 2019 roku Bombay Bicycle Club ogłosił powrót do tworzenia nowej muzyki i występów na żywo po trzyletniej przerwie: być znowu w tym samym pokoju i grać. Uświadomiło nam to, jakie mamy dobre rzeczy i dodało nam nowej energii i entuzjazmu na przyszłość

24 lipca 2020 roku zespół wydał EP-kę zatytułowaną „Two Lives”. EP zawiera trzy akustyczne wersje piosenek z Everything Else Has Gone Wrong oraz cover utworu „Two Lives” Bonnie Raitt. Został nagrany głównie w domu Steadmana podczas kwarantanny podczas pandemii COVID-19. Zespół przekazuje cały dochód z EP na cele charytatywne. EP poprzedziły single „Let You Go (Acoustic)”, „Racing Stripes (Acoustic)” i „Two Lives”

Brytyjski zespół muzyczny grający indie rock’a Bombay Bicycle Club wystąpi w Polsce!
23.11.2023 Klub Progresja, Warszawa


Bilety i więcej informacji na www.LiveNation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *