Brian Johnson z AC/DC doczekał się pomnika. Postawiono go w wyjątkowym miejscu

Brian Johnson, legendarny wokalista zespołu AC/DC, doczekał się swojego pomnika w Gateshead, miejscowości, w której się urodził. Pomnik został odsłonięty podczas uroczystości, która zgromadziła fanów i mieszkańców okolicy.

Gateshead, położone na północnym wschodzie Anglii, uczciło swojego słynnego mieszkańca. Brian Johnson z AC/DC doczekał się pomnika. Postawiono go w wyjątkowym miejscu.

Brian Johnson z AC/DC na swój pomnik

Muzyk dołączył do zespołu AC/DC w 1980 roku, zastępując Bon Scotta i zyskał sławę na całym świecie dzięki swojemu niepowtarzalnemu głosowi i energetycznym występom na żywo.

Zobacz również: Pomnik wokalisty Rammsteina został ukradziony dzień po ustawieniu. Gdzie doszło do takiego incydentu?

Pomnik, wykonany z brązu, przedstawia Johnsona z mikrofonem w ręku i słynną czapką na głowie, pokazując w ten sposób jego charakterystyczny styl. Pomnik stoi w wyjątkowym miejscu dla artysty – w parku Saltwell Park, gdzie kiedyś wokalista pracował jako ogrodnik. To właśnie tam Brian Johnson spędził wiele lat swojej młodości i czerpał inspiracje do swojej muzyki.

Uroczystość odsłonięcia pomnika zgromadziła wielu fanów, którzy złożyli kwiaty i upominki w hołdzie swojemu idolowi. Brian Johnson nie mógł być obecny na uroczystości, ale przekazał swoje podziękowania i wyrazy wdzięczności za to wyjątkowe wyróżnienie. Wokalista podkreślił, jak ważne jest dla niego, że jego rodzinne miasto uczciło go w ten sposób.

Władze lokalne wyraziły nadzieję, że pomnik przyciągnie turystów i miłośników muzyki do Gateshead, przyczyniając się do rozwoju turystyki i kultury w mieście. Inicjatywa ta pokazuje, jak ważne jest dla lokalnych społeczności docenianie swoich artystów i oddawanie im hołdu, a także przypomina o wielkim talencie i osiągnięciach Briana Johnsona w świecie muzyki rockowej.

Pomnik Briana Johnsona stanowi trwałe przypomnienie o jego wpływie na historię rocka i jego niezwykłej karierze w AC/DC, której muzyka wciąż żyje i porywa kolejne pokolenia fanów na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *