Brodka i firmowany przez nią album „Wawa” od dziś dostępny w przedsprzedaży

Brodka wydaje album „Wawa” poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Już od dziś można zamawiać to wydawnictwo w preorderze. Premiera albumu 26 lipca 2024. Wydawnictwo to jest projektem, do którego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło Brodkę. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej, zaprosiła wyjątkowych gości i tak powstało 10 utworów – oryginalnych kompozycji oraz coverów, oddających hołd Warszawie. Album można zamawiać zarówno na winylu jak i na CD

Album „Wawa” to projekt uświetniający 80-tą rocznicę Powstania Warszawskiego. W tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy wyjątkową artystkę – Brodkę. Brodka to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, reżyserka i laureatka Fryderyków. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej.

Zobacz także: Brodka oddaje hołd Warszawie – pierwsza zapowiedź projektu „Wawa”

Wawa – opis albumu

Album ten przedstawia historię Warszawy z perspektywy jednostki w dużej aglomeracji.

Praca nad “WAWĄ” dała mi możliwość opowiedzenia o Powstaniu w nieoczywisty sposób, od strony humanistycznej. Na muzykę i towarzyszące jej dźwięki przenosimy emocje zrywu, romantyzmu, okrucieństwa wojny, niepewności, melancholii, żałoby. Dlatego też na tej płycie mówię o tym wydarzeniu poprzez analizę różnych emocji. Poprzez dźwięki opowiadam o naszym człowieczeństwie, przez co przeszliśmy.

opowiada Brodka

“WAWA” zawiera 10 utworów – nowych, oryginalnych kompozycji oraz coverów, czyli interpretacji utworów, które w niepowtarzalny dla artystki sposób opowiadają o Warszawie. Wśród gości, zaproszonych przez Brodkę do wspólnego hołdu dla miasta znaleźli się: Marcin Masecki, Sam Gendel, EABS, Hades, 2K88, Błoto, WaluśKraksaKryzys, The Brutals i Księżyc.

Tracklista albumu przedstawia się następująco:

1. Brodka – Spotkanie z Warszawą
2. Marcin Masecki, Sam Gendel – Hejnał warszawski
3. Brodka – Sierpień
4. EABS – Sen o Warszawie
5. Hades, Brodka, 2K88 – Moja droga
6. Błoto – Godzina W
7. WaluśKraksaKryzys, Brodka – Wojna!
8. Brodka, The Brutals – Warsaw Street
9. Księżyc, Brodka – Warszawa
10. Sam Gendel – Life Above All

Autorem okładki jest Jakub Gliński – malarz, artysta audiowizualny, muzyk eksperymentalny i performer. W ramach projektu „WAWA” Brodka wciela się w rolę warszawskiej syrenki, opowiadając o trudnych losach miasta, dlatego w poligrafii nie mogło zabraknąć tej postaci.

Syrenkę Warszawską jako patronkę i opiekunkę miasta można spotkać w ponad 100 miejscach w stolicy. Jedna z najbardziej popularnych, która znajduje się nad Wisłą – ma twarz poetki Krystyny Krahelskiej, która zginęła podczas akcji ratunkowej rannego żołnierza w trakcie Powstania Warszawskiego.

Album można już zamawiać w preorderze na stronie www.sklepzmuzyka.pl

Premiera albumu i koncert premierowy. Data, miejsce, bilety

W dniu premiery albumu, 26 lipca Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wyjątkowy koncert, promujący wydawnictwo. Tego wieczoru, oprócz Brodki i towarzyszącego jej zespołu, na scenie pojawią się specjalnie zaproszeni goście.
Bilety do nabycia w kasie MPW oraz na bilety.1944.pl i eventim.pl. Transmisja koncertu – TVN24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *