Brood Mother w Tap’n’Tumbler (UK). Zobacz galerię z koncertu

Stoner rockowy Brood Mother zagrał w Tap’n’Tumbler- jednym z najlepszych rockowych pubów w East Midlands. Zobacz galerię zdjęć.

Każde koncertowe zwierzę szaleje jak dzikie przy dźwiękach ulubionych zespołów, których utwory zna na pamięć. Nasza lista koncertowa na ten rok jest już dość długa. Festiwale z solidnym line -upem czy zagraniczne gwiazdy odwiedzające nasz kraj, dają nam duże pole wyboru. Jednak co gdy mamy akurat wolny weekend i zachciewa nam się koncertu? W tym wypadku warto poszukać czegoś lokalnie. Koncerty lokalnych zespołów mają swój urok i dość rodzinną, przyjazną atmosferę. Często też nigdy nie wiemy, na jaki zespół trafimy. W dobie social mediów, serwisów streamingowych i szybkiego przepływu informacji, część z tych artystów możemy sprawdzić jeszcze przed wydarzeniem. Kolejnym plusem lokalnych koncertów jest fakt, że bilety zazwyczaj kosztują niewiele lub wstęp jest całkowicie darmowy. Jednym z takich miejsc jest pub Tap’n’Tumbler w Nottingham. Dla tych, którzy mieszkają w UK lub będą tu przejazdem to świetna informacja, ponieważ w tym miejscu praktycznie co weekend odbywają się różne koncerty. Od rocka po death metal i zdecydowana większość z nich jest darmowa. Tap’n’Tumbler to mały, ale bardzo przyjazny pub w rockowym klimacie.

Brood Mother w Tap’n’Tumbler. Zobacz galerię z koncertu

Brood Mother to jeden z tych wielu lokalnych zespołów, których jak zwykle nie słyszałeś. Nie martw się my też nie. W sobotę mieliśmy przyjemność obejrzeć ich występ i był to strzał w dziesiątkę.

Angielski Brood Mother to stoner rock z domieszką punka. Absolutnie szczery przekaz i żywiołowość to zdecydowanie cechy charakterystyczne tej kapeli. Stoner rock ma różne oblicza, tu było dość energicznie z dość charakterystycznym punkowym wokalem. Kolejnym solidnym elementem był oczywiście bas. Stoner bez dobrego basu to jak bułka bez masła. Sześciostrunowa bestia w łapach (a raczej paluchach) gościa, który wygląda, jakby zatrzymał się w beztroskich latach 70. Bas bujał znakomicie, perkusista prawie zdemolował swoją perkusję, a wokalista uwielbia wręcz teatralną gestykulację. Dlatego stwierdziliśmy, że podzielimy się z Wami naszym odkryciem. Wiadomo, że jest milion nowych zespołów do odkrycia i jeśli znacie jakieś interesujące grupy warte uwagi, koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *