Browar Nepomucen stworzył specjalne piwo dla festiwalu Castle Party

Legendarny festiwal Castle Party już niebawem w Bolkowie! Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w swoim gatunku w całej Europie. W tym roku festiwal zaprezentuje własne kraftowe piwo, stworzone specjalnie na tę okazję.

Na Castle Party często pojawiały się piwa polskich rzemieślników. To spory ewenement wśród krajowych festiwali muzycznych, które zazwyczaj są zmonopolizowane duże koncerty, występujące nierzadko w roli sponsorów. W tym roku jednak na zamku w Bolkowie wyjątkowa muzyka i wyjątkowe piwo pójdą ze sobą w parze. Fani gotyckich brzmień, którzy z całej Europy zjeżdżają się co roku do zamku, będą mogli skosztować specjalnego trunku z Browaru Nepomucen.

Piwo dla festiwalu Castle Party 2023

Browar Nepomucen to mały, rzemieślniczy browar w Szkaradowie. Mieści się na pograniczu Wielkopolski i Dolnego Śląska, przy Parku krajobrazowym Dolina Baryczy. Został założony przez piwowarów domowych Piotra i Mariusza Musielaków, którzy postanowili podzielić się swoją pasją i zamiłowaniem do rzemiosła piwowarskiego. W tym celu przebudowali stuletnią piekarnię oraz sami zaprojektowali sprzęt warzelniczy.

Browar pochodzi z Doliny Baryczy, gdzie wielu rzemieślników z przeróżnych dziedzin stawia na lokalność i regionalność swoich wyrobów. W ten sposób piwa wzbogacane są igliwiem świerku lub sosny z pobliskich lasów czy też owocami z okolicznych upraw. Browar Nepomucen nie boi się wyzwań i kreatywnie interpretuje znane już style, chętnie współpracując przy tym z polskimi i zagranicznymi browarami rzemieślniczymi.

Prezentujemy kubki festiwalowe oraz piwo, które specjalnie dla gości festiwalu uwarzył Browar Nepomucen:

Castle Party 2023. Gdzie kupić bilety

Jak informują organizatorzy, festiwal Castle Party odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2023 roku. Koncerty jak zawsze będą na zamku w Bolkowie oraz scenie plenerowej.

Bilety z kolejnych puli można kupić pod linkiem https://castleparty.com/bilety.html

Live Rock jest patronem medialnym imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *