Bruce Dickinson (Iron Maiden) został nazwany dupkiem. Kto wyraził taką opinię o muzyku i dlaczego?

Bruce Dickinson został nazwany „pieprzonym dupkiem”, który jest „zazdrosny o Ozzyego”. Kto wyraraził taką opinię o wokaliście Iron Maiden?

Jak donosi serwis Blabbermouth, Bruce Dickinson wpadł w problemy w 2005 roku, podczas Ozzfest Tour. Podczas koncertu na scenę poleciało wiele przedmiotów w tym również jajka. Doszło do ostrej konfrontacji słownej, gdzie lider Iron Maiden został zwyzywany przez Sharon Osbourne– żonę oraz managerkę Ozzyego Osbourne.

Dlaczego doszło do tego incydentu?

Iron Maiden Koncertował na trasie w 2005 roku razem z Ozzym. Już od początku zespół dostał niepochlebną opinię, bo narzekał na nagłośnienie na występach. Podczas koncertu, na którym Iron Maiden został obrzucony jajkami, Sharon weszła na scenę i podobno miała powiedzieć do fanów, że zespół „nie szanuje Ozzfest”.

Serwis donosi, że Sharon podobno była zamieszana w opóźnienie „wejścia” Eddiego -maskotki zespołu Dickinsona. Żona Ozzyego później wydała oświadczenie, w którym między innymi pojawiły się informacje o tym, że „Dickinson krytykował Osbourne i umniejszał publiczności Ozzfest”

Podczas niedawnego wywiadu dla Consequence, Ozzy został zapytany, czy czuje się mniej doceniany niż inni metalowi wokaliści tacy jak Rob Halford (Judas Priest), Dio czy Dickinson. Sam Książe Ciemności wypowiedział się na temat wokalisty Iron Maiden:

„Bruce Dickinson jest świetnym wokalistą. Pracowałem z nim, ale osobiście nie jest zbyt miłym facetem”. Chociaż sam Ozzy nie rozwinął swojego komentarza na temat artysty, sama Sharon dodała do swojego jadowitego ataku „Bruce Dickinson to pieprzony kutas, nie on nie może być kutasem, bo kutas jest miły. On jest po prostu pieprzonym dupkiem!”.

Sharon kontynuowała: „On był gościem na trasie o nazwie Ozzfest, a Ozzy Osbourne płacił mu co wieczór za występ. Przyjął umowę. Wiedział, co robi. Mimo że zaakceptował umowę, każdego wieczoru wychodził na scenę i wygadywał negatywne rzeczy o Ozzym”.

„Pewnie ekipa i wszyscy z innych zespołów zapytaliby się, dlaczego pozwalam mu ujść z tym na sucho. To był ostatni koncert trasy, już poza Los Angeles. I wszyscy zeszli na dół i obrzucili Dickinsona butelkami i innymi śmieciami”.

Sharon twierdziła również, że Dickinson nigdy nie przeprosił się z Ozzym i dodaje, że piosenkarz zawsze był zazdrosny o Ozzyego i jego karierę.

Czy powinniśmy wierzyć w wersję wydarzeń podaną przez Sharon Osbourne?

Iron Maiden w Polsce

Iron Maiden wyruszy w trasę koncertową po Europie latem 2023 roku. Zespół wystąpi również w Polsce. Trasa „The Future Past Tour” zawierać będzie wcześniej niewykonywane utwory z ostatniego studyjnego albumu zespołu – „Senjutsu”, a także skupi się na kultowej płycie „Somewhere In Time” z 1986 roku oraz innych klasycznych kawałkach.

Iron Maiden zagra 13 czerwca 2023 roku w Tauron Arenie Kraków. Bilety do sprzedaży ogólnej 14 października 2022 i będą dostępne na LIVENATION.PL

Inne europejskie daty koncertów prezentują się następująco:

 • JUN 19 HALLENSTADION, ZURICH SWITZERLAND
 • JUN 24 3 ARENA, DUBLIN IRELAND
 • JUN 26 OVO HYDRO, GLASGOW SCOTLAND
 • JUN 28 FIRST DIRECT ARENA, LEEDS ENGLAND
 • JUN 30 AO ARENA, MANCHESTER ENGLAND
 • JUL 03 MOTORPOINT ARENA, NOTTINGHAM ENGLAND
 • JUL 04 UTILITA ARENA, BIRMINGHAM ENGLAND
 • JUL 07 O2 ARENA, LONDON ENGLAND
 • JUL 11 ZIGGO DOME, AMSTERDAM THE NETHERLANDS
 • JUL 13 SPORTPALEIS, ANTWERP BELGIUM
 • JUL 15 THE RETURN OF THE GODS FESTIVAL, MILAN ITALY

One thought on “Bruce Dickinson (Iron Maiden) został nazwany dupkiem. Kto wyraził taką opinię o muzyku i dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *