Brujeria wróciła do Polski i zagrała 12 czerwca w Krakowie

Brujeria, legendarny zespół grindcore’owy, ponownie zagościł na polskich scenach, grając 12 czerwca 2024 roku w Krakowie. Koncert odbył się w ramach europejskiej trasy promującej ich najnowszy album „Esto es Brujeria”.

Brujeria to zespół założony w 1989 roku na imprezie w Los Angeles. W początkowym składzie znaleźli się Juan Brujo, Fantasma, Billy Gould z Faith No More i Dino Cazares z Fear Factory. Ich pierwszy longplay, „Matando gueros”, ukazał się 6 lipca 1993 roku pod banderą Roadrunner Records. Przez lata skład zespołu wielokrotnie się zmieniał, a członkowie często ukrywali swoją tożsamość, dodając tym samym tajemniczości wokół swojej muzyki.

Nowy album: „Esto es Brujeria”

„Esto es Brujeria”, piąty longplay studyjny zespołu, ukazał się 15 września 2023 roku nakładem Nuclear Blast. Album zawiera szesnaście utworów nagranych w różnych studiach na całym świecie, w tym w Kalifornii, Birmingham i Chile. Miksy i mastering albumu były dziełem Sebastiana Puente, a okładkę zaprojektował Gary Ronaldson.

Brujeria. Koncert w Krakowie

Koncert Brujerii w Krakowie był drugim z dwóch występów zaplanowanych w Polsce, po koncercie we Wrocławiu 11 czerwca. Mimo że data koncertu wypadła w środku tygodnia, frekwencja dopisała, a fani zespołu z całego kraju licznie przybyli, by zobaczyć swoich idoli na żywo.

Atmosfera przed koncertem była pełna ekscytacji. Fani ubrani w koszulki z logiem Brujerii cierpliwie czekali na wejście do klubu, dzieląc się wspomnieniami z wcześniejszych koncertów i spekulując, które utwory z nowego albumu usłyszą na żywo.

Koncert w Krakowie spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Fani byli zachwyceni energią zespołu i intensywnością występu. Wielu z nich podkreślało, że było to jedno z najlepszych wydarzeń muzycznych, jakie miało miejsce w Krakowie w ostatnich latach.

Brujeria udowodniła, że mimo upływu lat wciąż potrafi dostarczyć niezapomniane wrażenia swoim fanom. Koncert w Krakowie był tego doskonałym przykładem, a publiczność już nie może się doczekać kolejnych występów zespołu w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *