Bullet For My Valentine na Wacken Open Air 2019

Weterani metalu – Bullet For My Valentine zagrali na Wacken Open Air 2019. Grupa promowała swój ostatni album „Bullet For My Valentine”.

Album, który ukazał się 5 listopada 2021 roku nakładem Spinefarm Records, otworzył nowy, śmiały rozdział zespołu i jest z pewnością ich najcięższym i najbardziej zaciekłym albumem, jaki wydali do tej pory.

To początek Bullet 2.0

-mówi wokalista i gitarzysta prowadzący Matt Tuck.

To wyznacza, gdzie jesteśmy teraz. Muzyka jest świeża, agresywna, bardziej instynktowna i bardziej namiętna niż kiedykolwiek

-dodaje.

Od czasu powstania Bullet For My Valentine w 1998 roku, Walijczycy stali się jednym z największych metalowych zespołów, sprzedając ponad 3 miliony albumów na całym świecie i zdobywając trzy złote albumy, a także definiując brytyjski metalcore swoim debiutem „The Poison”.

Bullet For My Valentine podąża za sukcesem ich przedostatniego albumu, „Gravity” z 2018 roku, z którym metalowcy grali swoje największe dotychczas koncerty, w tym trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i ogromny koncert w londyńskim Alexandra Palace. Ale tym razem zespół wrócił do podstaw. Album „Bullet For My Valentine” jest wypełniony piszczącymi solówkami i potwornymi riffami, które zachwycą zarówno nowych, jak i starych fanów.

Myślę, że to najostrzejsza strona Bullet For My Valentine, jaką kiedykolwiek znałem. To był czas, abyśmy wydali naprawdę wściekłą, ciężką, agresywną płytę. Myślę, że w tym stylu naprawdę błyszczymy. Po prostu nie mogę się doczekać czasu na scenie!

– mówi gitarzysta Michael „Padge” Paget.

Grupa była jedną z gwiazd tegorocznej edycji Wacken Open Air.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *