Burning Witches z energetyzującym występem na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Burning Witches odpaliły prawdziwą petardę na Wacken Open Air porywającym występem. Zobacz galerię z ich koncertu!

Burning Witches to szwajcarsko-holenderski zespół heavy/power metalowy z siedzibą w Brugg w Aargau. Zespół inspiracje czerpie głównie z heavy metalu lat 80., ale słychać również zapożyczenia z innych gatunków. Muzyczny styl zespołu to klasyczny heavy metal, wzorowany m.in. na Iron Maiden, Alice Cooper i Judas Priest. Występ na Wacken Open Air 2023 był częścią trasy promującej nowy album „The Dark Tower”, który ukazał się 5. maja 2023 nakładem Napalm Records. Aktualny skład zespołu to: Romana Kalkuhl – gitara, Jeanine Grob – bas, Lala Frischknecht – perkusja, Laura Guldemond – wokal, Larissa Ernst – gitara. Podczas występu na W:O:A 2023 tę ostatnią zastąpiła Courtney Cox, znana z występów w kapeli Iron Maidens.

Burning Witches z bombowym występem na Wacken Open Air 2023

Klasyczny heavy metal sięga historią do lat 80-tych, czyli wiekiem zdecydowanie przekroczył już 40-stkę. Co wcale nie znaczy, że przestał być głośny, żywiołowy, energetyczny i porywający. A taką właśnie mieszankę zafundowała nam podczas występu kapela Burning Witches. Niedługi set składał się z 8 utworów, głownie z najnowszego albumu, ale nie zabrakło hitów, jak np. „Hexenhammer”, „Wings of Steel” czy „Burning Witches”. Czarownice błyskawicznie rozgrzały publiczność, a wirtuozerskie solówki, basowe galopady czy tnący jak brzytwa wokal Laury Guldemond cały czas podnosiły temperaturę. Energia bijąca ze sceny spokojnie mogłaby zasilić średniej wielkości miasteczko. Fani nie pozostawali dłużni, słowem bombowa impreza na całego!

Zobacz również: Megadeth na Wacken Open Air [ZDJĘCIA]

Burning Witches na Wacken Open Air 2023

Burning Witches są częstym gościem na scienie Wacken Open Air. Nie znaczy to, że się w jakikolwiek sposób znudziły czy opatrzyły. Energia i moc bijąca od ich muzyki jest ponadczasowa. Udowadnia, że klasyczny heavy metal żyje i ma się znakomicie. Tylko więcej takich koncertów !!

Zobacz również: Jinjer zachwycił na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Zobacz galerię z występu Burning Witches

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *