Bury Tomorrow i August Burns zagrają koncert w Warszawie!

Bury Tomorrow w trasie razem z August Burns Red! Koncert początkowo zaplanowany był na 5 grudnia 2021, ale został przełożony na 13 listopada 2022 roku i odbędzie się w warszawskiej Proximie. W roli supportu zagrają Novelists.
fot. materiały prasowe

Frontman Bury Tomorrow, Daniel Winter-Bates, o trasie:
„W tak zwariowanym roku jesteśmy niezmiernie dumni z sukcesu, jaki odniosła płyta “Cannibal”. Jesteśmy pewni, że podobnie jak my, nasi fani i fani muzyki na żywo w ogóle są podekscytowani możliwością powrotu do tego co nas najbardziej łączy: koncertów i festiwali. Z radością ogłaszamy nową, headlinerską trasę koncertową na przyszły rok, która pozwoli nam zagrać w naszych ulubionych miejscach i da nam możliwość oczekiwania na coś niesamowitego, na co nie możemy się doczekać. Jesteśmy podekscytowani, że jedziemy w trasę razem z fenomenalnym August Burns Red, zespołem, który szanujemy i którego muzykę cenimy. Tego naprawdę nie można przegapić!”

Bury Tomorrow Cannibal
Album Bury Tomorrow z 2018 roku Black Flame wyniósł zespól na wyższe szczeble metalu. Był to trzeci album zespołu, który znalazł się w UK top 40. Promując album, zespół odbył imponującą trasę koncertową, której punktem kulminacyjnym był koncert w kultowym londyńskim Roundhouse. Ale to dzięki ostatniemu albumowi “Cannibal” zespół wykonał kolejny krok naprzód.

Aby go nagrać zespół ponownie połączył siły z gitarzystą SikTh i producentem Danem Wellerem (Enter Shikari, Young Guns), a za miksowanie i mastering odpowiedzialni byli Adam “Nolly” Getgood i Ermin Hamidovic. W rezultacie zespół stworzył najlepszy pod względem technicznym album w całym swoim dorobku. Wokalista i autor tekstów, Dani Winter Bates, od dawna głośno mówi o wadze dyskusji na temat zdrowia psychicznego, co pokazuje w najnowszym albumie, gdzie wyraźnie zagłębia się w swoje własne doświadczenia, pisząc brutalnie osobiste teksty.

„Ten album jest zarówno dla mnie, jak i dla fanów”- mówi Dani. “To był oczyszczający proces, który pomógł mi zająć się niektórymi z najciemniejszych chwil w moim życiu. Niektórym ludziom będzie ciężko o tym słuchać. Ale pomyślałem, że muszę to zrobić. Nigdy nie robię czegoś na pół gwizdka. Pod względem tekstowym nic bym nie zmienił w całym albumie.”

W warstwie tekstowej “Cannibal” ma apokaliptyczny klimat. Utwory takie jak Quake i Better Below sięgają głęboko w najgorsze momenty Daniego, na albumie, w kawałku Gods And Machines, poruszany jest także wpływ mediów społecznościowych oraz tego co Dani określa mianem„opresyjnej, przerażającej natury społeczeństwa”.

„Termin kanibal odnosi się do bycia pożartym przez własne myśli, ale także pożartym przez innych ludzi” – wyjaśnia Dani. „Nie jesteśmy dla siebie samych dobrzy, nie mówiąc już o sobie nawzajem”.

Prace nad “Cannibal” rozpoczęły się niemal natychmiast po wydaniu przez zespół luksusowej wersji Black Flame w czerwcu 2019 roku i zostały częściowo zakończone w trasie. Wkrótce potem zespół udał się do studia, by nagrać bębny i gitary rytmiczne w Middle Farm w South Devon, a pozostała część albumu została nagrana w Vale w Worcestershire.

Chociaż proces tworzenia tej płyty nie był łatwy i popchnął muzycznie i emocjonalnie zespół do granic możliwości, nie ma wątpliwości, że jest to ich najlepszy i najodważniejszy album do tej pory. Teraz, 14 lat po rozpoczęciu ich kariery, “Cannibal” będzie albumem, który wyniesie Bury Tomorrow na jeszcze większe wyżyny.

Bilety: https://www.livenation.pl/show/1319111/bury-tomorrow-and-august-burns-red/warsaw/2022-11-13/pl

fot. materiały prasowe

Organizatorem koncertu jest Live Nation Polska https://www.livenation.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *