BUTCHER BABIES premiera singla „Red Thunder”, koncerty w Polsce już za miesiąc!

Nowy singiel „Red Thunder” to utwór zapowiadający nadchodzący podwójny album zespołu, który ma się ukazać tego lata. Już w czerwcu – Butcher Babies wystąpią na dwóch koncertach w Polsce: w Poznaniu i Warszawie!

Już od ponad dekady Butcher Babies podbija światowe sceny za sprawą mocnych koncertów pełnych wybuchowej energii. Ich sceniczna prezencja jest niczym hipnotyzujący spektakl i sprawia, że odbiorcy ciągle chcą więcej.

Dowodzoną przez Carle Harvey i Heidi Shepherd grupę zobaczymy 21 czerwca w warszawskim klubie Hydrozagadka oraz dzień później w poznańskim klubie Tama.

W niedawnym wywiadzie dla Rapture Radio, wokalistka BUTCHER BABIES, Heidi Shepherd, opowiedziała o decyzji zespołu o wydaniu podwójnego albumu. Powiedziała: „Wyjęliśmy 2019 rok z trasy koncertowej, aby napisać i nagrać album, który mieliśmy wydać w 2020 roku, i oczywiście świat umarł – to był w zasadzie moment walki o siebie” – wyjaśniła. „Więc zawiesiliśmy wszystko i postanowiliśmy wykorzystać ten czas na pisanie. I tak powstało mnóstwo materiału. Więc zdecydowaliśmy się zawiesić premierę albumu i nagrywać jeszcze więcej. Więc teraz mamy podwójny album, który ukaże się tego lata… I jestem bardzo podekscytowana, że ludzie będą mogli usłyszeć całą tę muzykę, którą stworzyliśmy w ciągu ostatnich czterech lat. Na albumie znajdą się utwory, które powstały w 2019 roku, a potem usłyszysz rzeczy, które napisaliśmy i właśnie skończyliśmy w zeszłym tygodniu.”

BUTCHER BABIES utwór „Red Thunder” określają jako ukłon w stronę stylu i brzmienia pierwszego albumu (2013), który wprowadził BUTCHER BABIES do metalowej stratosfery dokładnie dziesięć lat temu. „Red Thunder” pokazuje mroczną, bolesną i emocjonalną stronę zespołu.

W lutym premierę miał również singiel z nadchodzącego albumu – „Beaver Cage”

Wokalistka Heidi Shepherd zapytana o singiel BUTCHER BABIES „Beaver Cage” powiedziała: „Ponieważ [nadchodzący podwójny album] składa się z dwóch różnych części, myślę, że usłyszycie wiele różnych stron BUTCHER BABIES. Ale ogólnie rzecz biorąc, „Beaver Cage” jest świetną reprezentacją albumu. Na tym albumie jest wiele naprawdę mrocznych rzeczy, ale są też naprawdę zabawne jak „Beaver Cage” właśnie. Myślę więc, że to naprawdę świetna reprezentacja nie tylko albumu, ale także zespołu”.

Heidi podsumowuje: „Beaver Cage” jest „dziwaczny, głupi, zabawny i myślę, że cały album naprawdę to odzwierciedla, ale album ma też ciemną stronę, i to co nas bardzo ekscytuje, to pokazanie różnych stron BUTCHER BABIES.

Wokalistki Heidi Shepherd i Carla Harveym, gitarzysta Henry Flury, perkusista Chase Brickenden oraz basista Ricky Bonazza zestawiają brutalne, agresywne riffy z pięknymi melodiami, które wybrzmiewają niczym emocjonalne wybawienie. Debiutancki album BUTCHER BABIES „Goliath” został wydany dokładnie 10 lat temu. Pierwsze dwa albumy pochodzącego z Los Angeles zespołu znalazły się w TOP 5 kilku notowań na Billboardzie, natomiast wydany w 2017 roku krążek “Lilith” zadebiutował na pierwszym miejscu iTunes Metal Charts oraz na siódmym iTunes Rock Charts.

Kwintet występował na trasach m.in. z Megadeth, Marilynem Mansonem, Hollywood Undead, zagrał na największych festiwalach metalowych na świecie (Download, Hellfest, Knotfest) oraz pojawił się w filmie “Alleluia!: The Devils Carnival” i netflixowym horrorze “Slasher”.

W październiku zeszłego roku BUTCHER BABIES udostępnili oficjalny teledysk do ich coveru przebojowego singla rapera Saweetie „Best Friend”. Klip wyreżyserował Dale „Rage” Resteghini i został nakręcony w klubie rozrywki dla dorosłych Bare Den w Newton w stanie New Jersey.

Po wydaniu 3 płyt i 2 Epek Butcher Babies osiągnęli nowy poziom i wraca po przerwie, której potrzebowali na odbudowę i złapanie świeżych sił na dalsze komponowanie. Na przestrzeni ostatniego 1,5 roku formacja wypuściła kilka singli, które potwierdzają jej rozwój i doskonałą formę.

Szczegóły koncertów w Polsce:

BUTCHER BABIES oraz amerykański KRASHKARMA i włoski zespół 5RAND wystąpią:

BUTCHER BABIES / 21.06.23 / Hydrozagadka, Warszawa
BUTCHER BABIES / 22.06.23 / Tama, Poznań

BILETY: na www.winiarybookings.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *