Carpathian Forest zagrali 3 koncerty w Polsce. Tak było w Katowicach

Norweski gigant black metalu, Carpathian Forest, pod przewodnictwem ikonicznego Nattefrosta, zawitał do Polski, przynosząc ze sobą niezapomniane chwile pełne ekstremalnych dźwięków.

Zespół, będący bez wątpienia legendą gatunku, zagrał serię koncertów w trzech polskich miastach: w Poznaniu (9.03), Katowicach (10.03) oraz Warszawie (11.03), zyskując wsparcie od Ragehammer i Odium Humani Generis.

Carpathian Forest w Polsce

Założony w 1990 roku przez Nattefrosta i Nordavinda, Carpathian Forest szybko stał się synonimem unikatowego stylu wśród najciemniejszych odmian ekstremalnego metalu. Ich muzyka, oscylująca często między skocznymi, a średnimi i wolnymi tempami, przyniosła im uznanie jako jednym z czołowych przedstawicieli sceny black metalowej. Potwierdzeniem ich statusu są współprace z renomowanymi wytwórniami takimi jak Avantgarde Music czy Season of Mist.

Zobacz również: Enslaved zagrali w Manchester. Zobacz zdjęcia z koncertu.

Carpathian Forest zagrali w Katowicach

Najnowsze dokonania zespołu, album „Likeim” z 2018 roku wydany przez Indie Recordings, przyniósł między innymi cover „All My Friends Are Dead” grupy Turbonegro, pokazując, że Carpathian Forest nie boi się eksperymentować. Obok tego na wcześniejszych albumach zespołu znaleźć można przetworzone utwory takich artystów jak The Cure czy klasyków gatunku – Venom, Discharge czy Darkthrone.

Znani z występów na największych metalowych festiwalach, takich jak Brutal Assault, Hellfest, czy Inferno, Carpathian Forest ponownie udowodnili, że ich muzyka żyje i rozwija się, przyciągając nowych słuchaczy, a jednocześnie zachowując wierność korzeniom black metalu. Koncerty w Polsce, które odbyły się niedawno, to kolejny rozdział w historii zespołu, który na stałe zapisał się w annałach metalowej muzyki.

Carpathian Forest – Katowice P23

Ragehammer w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *