Cellar Darling z Anną Murphy na czele wystąpią w Polsce koncerty już w tym tygodniu!

Muzycy z Cellar Darling odczarowują prog metal, miesząją go udanie z folkiem, a to wszystko dzięki przygniatającym melodiom i charyzmie wokalistki, Anny Murphy (ex-Eluveitie). Ostatnia płyta Szwajcarów to czteroletnie już “The Spell”.

Podczas jesiennej trasy Cellar Darling , w roli supportów zaprezentują się Iamthemorning oraz Maer.

CELLAR DARLING (Szwajcaria) prog metal, folk metal:

Szwajcarskie Cellar Darling pokazuje, że połączenie znanych elementów z różnych parafii w jeden organizm nigdy nie zawodzi. Oczywiście trzeba przygotować to należycie i w taki sposób, aby brzmieć spójnie, ale grupa z Zurychu w ogóle nie postrzega tego w kategoriach wyzwania. Zupełnie, jakby urodzili się, by grać dokładnie w tej konfiguracji gatunkowej. W jej skład wchodzą monumentalne aranżacje zaczerpnięte ze świata progresywnego, natchniony folk o metalicznej podbudowie, a nawet trochę alt-metalowej przebojowości. Do tego dochodzi charyzma i wielofunkcyjność wokalistki, Anny Murphy, która oprócz śpiewu obsługuje także klawisze oraz lirę korbową – jeden z najsmutniej i najpotężniej brzmiących instrumentów świata.

IAMTHEMORNING (Rosja) prog rock, art rock, chamber folk, chamber pop:

Iamthemorning to zespół czerpiący ze zbliżonych źródeł, co Cellar Darling, gatunkowo też łączy ich wiele, ale muzycznie są jak dzień i noc. Ten eteryczny duet nie ucieka w mięsiste brzmienie, nie poszukuje różnych źródeł ciężaru, a zamiast tego unosi się na własnej sennej mgiełce. Marjana Semkina i Gleb Kolyadin chętnie eksplorują te bardziej uduchowione i oniryczne zakamarki prog rocka, szukają kompromisu między ambientem a folkiem i ozdabiaja to wszystko wysmakowanym popem. Prawda, że brzmi jak idealna muzyka na magiczny wieczór?

MAER (projekt międzynarodowy) dark folk:

Szukacie pomostu między Cellar Darling a Iamthemorning? Jeśli tak, to Maer jest… czymś kompletnie innym. Projektem zawiadują Anna Murphy i Marjana Semkina, ale muzycznie mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. Najistotniejszy klucz gatunkowy w Maer to dark folk, a więc muzyka wymagająca cierpliwości – mroczna, powolna, niepokojąca. Tutaj nic nie jest oczywiste, napięcie buduje się stopniowo, z dbałością o szczegóły, choć do wybuchu nie dochodzi. To po prostu stale meandrująca fala smutku.

B𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

Organizator
Knock Out Production
http://www.knockoutprod.net

Podczas trasy, w roli supportów zaprezentują się Iamthemorning oraz Maer!
19 X 2023 Poznań – 2 progi
20 X 2023 Kraków – Kamienna 12
Bilety na koncerty trafią do Knock Out Music Store już 7 lipca o 11:00!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *